Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená ... můžu jí přidat parnerku?

Ahoj, mám Elaphe Guttata cca 10 měsíců starou krásně zbarvenou :) A uvažoval jsem že bych k němu přidal ještě samičku do páru :) ale když jsem si četl některé příspěvky o pohlavně nedospělých párech, že může samička předčastně počít a důsledkem toho i uhynout tak jsem začal pochybovat, že to vůbec bude možné. Stalo by se něco? Kdybych je nezimoval. A stalo by se něco kdyby ta samička byla mensi, nebo naopak větší než můj součastný sameček?

Děkuju

Pokud rozdil velikosti nebude moc velky tak se nic nestane.A ja bych je dohromady takhle brzy nedaval.Je to zbytecne riziko a navic si myslim,ze hadovi je naprosto suma fuk jestli je sam nebo ne. Spis bych se priklanel k nazoru,ze kdyz bude sam bude spokojenejsi a dohromady bych je dal jen kdyz budu chtit,aby se parili a meli mlade.