Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dezinfekcia klietok pre hlodavce

Dobrý deň, už nejaký čas riešim túto otázku a preto som sa obrátil na Vás, skúsenejších chovateľov so žiadosťou o pomoc...
Ako, respektíve čím je najrozumnejšie dezinfikovať klietky? Zatiaľ asi to najrozumnejšie čo ma napadlo bol ocot, ktorý by nemal mať po dôkladnom vymytí klietky vodou žiadne negatívne dopady na obyvateľov, ale aj tak sa radšej pýtam, čím dezinfikovať klietky hlodavcov?
Za všetky odpovede vopred ďakujem a prajem pekný deň.

já drbu ubikace hlodavců ředěným Savem, ač se tady určitě najdou odpůrci, ne pokaždé, ale alespoň 1x do měsíce, jinak pravidelně vystříkávám Arpalitem, protože krmím trávou, tak abych zabránila všenkám a blechám v ubytování :-) ale taky asi hodně záleží, zda jde o krmné hlodavce a nebo mazlíky....nicméně ocet je dobrý a pokud usazeniny tak kyselina citronová- spolehlivě odstraní vše :-) dá se použít i hypermangan- slabě růžový, či roztok betadinu. Možností je opravdu hodně :-) určitě i neškodný Jar je lepší, než nic!

Já to drbu Savem taky a pak pořádně vypláchnu horkou vodou. Nikdo si nikdy nestěžoval. Arpalitem vždycky promáčím hrad pískomilům, vyrobili si nádhernou konstrukci z rozcupovaného bavlněného uzlu pro psa, propletenou stébly sena a kousky větviček, nemám to srdce je vystěhovat, ale občas se (díky větvičkám) objeví roztoči... pískouši nadávaj, ale za pár hodin zase přestavujou...
Díky za tip na kyselinu citronovou - máme klec po samici křečka zlatého a dostala od Eleanory pěkně zabrat, fleky ne a ne povolit, ani octem, tak zkusím tu... :-D

Taktéž používám savo.Namočím v roztoku sava,chvíli nechám (cca 10min) poté opláchnu vařící vodou,nechám vyschnout a poté nastěhuji chovance :),nikdy žádný problém nebyl.Savo je na tohle ideál mám zato,že i výrobce uvádí že po náké době cca 1 Hod dojde k rozložení učinné složky(lovím z paměti,lahev sava před sebou nemám)