Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uskladnění granulí pro potkany

Zdravim,
chtěl bych se zeptat, jaký způsob uskladnění krmných granulí je nejlepší. Já jsem je dosud uchovával v místnosti s teplotou kolem 15 st. a vhkostí vzduchu 55%. Teď jsem koupil granule od firmy Eypy v pytlích po 50 kg. Granule byly balené v papírovém pytli, ten byl omotán fólií a opět vložen do dalšího pytle. Granule zpočátku vypadaly v pořádku, ale dnes jsem zjitil, že zbylé dvě třetiny zplesnivěly. Uvnitř pytle bylo teplo a uplné mokro. Když jsem otevřel pro kontrolu jiný pytel, tak ten byl v pořádku. Zajímalo by mě čím by to mohlo být a jakým způsobem bych je měl uskladnit aby se předešlo zplesnivění. Jestli by bylo lepší folii odmotat a nechat pytel větrat nebo ho raději neprodyšně uzavřít?
Děkuji za případné rady.

P.
[mod]Změna předmětu, původně: Usladnění granulí pro potkany (Melda)[/mod]

My tohle máme přesypané v takové té plastové věci (vodáci, nežerte mě), co se do ní dávají věci na loď. Ono se to určitě nějak jmenuje... :-D Ta stojí ve špajzu, chladnějším a trochu sušším, než zbytek bytu. Manipulace jenom otevřít, nabrat a pořádně zavřít a občas to taknějak spojenýma silama trochu přesypeme, protřeseme (opatrně, aby se to moc nepomlelo), aby se to jako "nadejchalo"...
Plus menší dávky "přilepšovacích" směsí máme v různých barelech na psí granule, co jsme kde dostali darem k velkým pytlům...