Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva - osvětlení

Ahoj, dostal jsem želvu nádhernou a mapovou ve velikosti 4cm (karapax). Zatím jsem jim nasvítil žárovkou kámen, kam se můžou jít slunit (cca 32 stupňů) a velikost akvária je 80x35x40. Chci koupit zářivkové osvětlení 18W. Ale mám zmatek v jedné věci. Žárovka na osvit třeba slunícího místa je jasná, stačí obyč, ale musí umět topit. Pak se doporučuje mít UVB světlo. Ale to nevím, zda můžu použít zářivku ReptiGlo 5.0 či 10.0 a nebo použít obyčejnou zářivku a pak dokoupit ještě jedno malé světlo, kde bude kompaktní zářivka a tedy v akvárku budou celkem 3 osvětlení. Děkuji za radu

vodní želva není na toto náročná. Prospívají i bez UV, jen s výhřevnou žárovkou.. ale dala bych silnější žárovku, aby bylo aspoň 35°C.. já mám kolem 40.. Nemusíš se toho bát, želva se může kdykoliv ochladit ve vodě.. když leží v létě venku na slunci, taky je tam o hodně větší teplo.. a zvlášť jestli máš nějaké mládě.

Nakonec jsem dal na radu jednoho chovatele a veterináře v jednom a zakoupil jsem obyčejnou zářivku a na slunění halogenovou velkou bodovku s úhlem osvitu 30 stupňů. Je to od Osramu s paticí E27. Stala asi 100Kč a z dalky 25 cm je pod ní teplo 35. Je to 42w žárovka