Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon Jacksonův

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, pokud někdo má zkušenosti. Četla jsem si něco o chameleonech, pač bych si do budoucna jednoho chtěla pořídit, a zalíbil se mi tento - Chameleon Jacksonův (neboli třírohý). Narazila jsem ale na jednu věc, kterou nevím, jak v terárku vyřešit - a to je noční pokles teploty až na 15°C. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nevím, jak bych mohla terárko takto "ochladit", kord třeba v parných létech. Děkuji předem za odpověď :)

Obávám se, že se to dá řešit jedině nějakou chladnou sklepní místností... Taky maximálním větráním terárka, ale to v létě stejně neuchladí... Nebo klimatizací, ale to je asi většinou mimo možnosti...

Jedine co to spravi je, ze tam bude mat staly prievan (mimo toho, ze da akurat do pohybu teply vzduch - pocitovo to sice trochu ochladi, ale prakticky to nic nieje), tak este aj neustale vibracie.
Do jacksonakov sa nepusta vela ludi prave koli tomu, ze su to horske chamiky ktore potrebuju svoje specificke podmienky (prave tie poklesy) a nie kazdy je schopny zabezpecit im napriklad klimu, alebo samostatnu chladnu miestnost....

Já je chovám už 2 roky a na noc jim dávám na dno terárka hrnec se zmrzlou vodou a 3 pet láhve se zmrzlou vodou.Na boku terárka, tak j 1/3 odspoda mám předělaný ventilátor z PC a ten hrnec stavím před něj,takže ten chlad mi rozfoukává po terárku.

Já se zastávám názoru, že chamíci pro začátečníky moc nejsou, protože vám většinou neprominou různé začátečnické chyby. Rozhodně je lepší třeba gekončík noční nebo agama vousatá. Ty nejsou tolik náchylní. Ale samozřejmě záleží na zodpovědnosti majtele. Jinak buď jemenský nebo pardálí, doporučila bych ale spíše toho jemeňáka, protože není tolik časově náročný. Duležitý je hlavně aby jste si ti opravdu dobře rozmyslel a načíst si o nich hodně informací. Jinak kdyby jste zadal do googlu chameleon pro začátečníky, tak vám tam vyjede x článků. Takže nebýt líný a zkusit trochu pohledat. A taky nevim proč píšete takový dotaz do vlákna o chameleonu jacksonovu.

No to bude menší problém s tím vlchčením protože ze školy se vracím někdy pozdě ale pokud existuje nějaký samo zvlhčovač tak by to neměl byt žádný problém a ještě něco ti pardálí jakou mají povahu? A kolik dorůstají, a jaké je vhodný terárko pro 1 pardála?

Pro samce min. 50x50x100. Potřebujou uvb osvětlení a vyhřívací. Terárko hustě osázené, nejlíp živýma rostlinama, protože pomáhají vlhkosti v terárku, hodně větví tak aby je objal packou, substrát může být, ale není nutností. Větrání přes celý strop + tak minimálně 10cm pod dvířky. samec dorůstá 40-50cm (v zajetí většinou do těch 45). Samice jsou podstatně menší, ale pro chov jako mazlíčka bych je nedoporučovala. Povahově mi jinak připadají klidnější než jemeňáci, ti jsou hrozní stresáci. Dokonce hodně z nich leze na ruku hned jak něco upravuješ v terárku. To by si Jemenský fakt z drtivý většiny nedovolil:-D. Samozřejmě záleží také na jedinci. Dále si musíš dát pozor na vitamíny, ale to už znáš od jemeňáka. Zbaští téměř vše, až na moučný červy, ti jim moc nejedou. To rosení určitě zvládneš. Ráno před školou porosíš a před spaním. Samozřejmě se dá pořídit automatické rosení, ale počítej, že to většinou něco stojí. Ještě dodám, že cena pardálisů je taky trochu vyšší. Záleží na barvě a stáří, ale bývá to tak 1000 - 3000,- hlavně si o nich všechno ještě nastuduj. Protože to neni levná sranda.