Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuje chameleon UVB nebo stačí vitamíny

Ahoj vím že jedno vlákno už tu je, ale je tak chaotickty napsaný, že se raději zeptám ještě jednou a přímo.

Mám terárko 65x55x45 a v něm jak jinak něž jemeňáka koupenýho asi před 1 hodinou.

1.- Potřebuje jemeňák UVB nutně nebo stačí vitamínový supliment?
2.- Pok potřebuje UVB tak jakou (ideálně co vydží do 400,-)
3.- Pokud ne a stačí vitamíny tak jaký?

Já bych UVčko rozhodně doporučila, protože třeba náhrada sluněním je u některých chamíků taky problematická - svojí samičku jsem zkoušela slunit jednou a byla z toho nakonec tak vypsychovaná (z přenosu na balkon a změny prostření), že jsem si řekla, že už ji takhle trápit rozhodně nebudu. Některý chamík se začne sám drápat z terárka, když uvidí venku slunce, pak je to ok, ale pokud máte psychře jakojá, je to pak težší.

Já v létě sluní (jakmile je slunko) a přes zimu dám tak jednou za měsíc tekuté D. UVB nemám. A za 8 let chovu nebyl u žádnéh chama sebemenší problém.Kromě živé stravy dávám veškeré ovoce a zeleninu, pampelišku,... Vždy vše ok.

Neodpovídám na všechny stupidní dotazy. ALe když jen trochu vidím, že by zvíře mohlo u potencionálního chovatele vydržet, že by mu dal šanci a není to úplný trotl, tak sem občas nějakou tu moudrost vrhnu (a když mám dobrou náladu, což mám, jelikož máš papouch byl včera na umření a dneska už zase kecá).