Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TERAmagazín - vyhodnocení soutěže a informace o připravovaném čísle

Vážení teraristé,

dovolte mi, abych Vás informoval o výsledcích soutěže ze čtvrtého čísla elektronického časopisu TERAmagazín.

Výherci byli losování automatickým programem na generování čísel. Každý ze soutěžících dostal přiděleno číslo, první tři vylosovaná jsou vítězná.

Výherci se stali:

1. místo: Pavel C.

2. místo: Zbyněk L.

3. místo: Jan P.

Výhercům za celou redakci TERAmagazínu gratuluji, budeme je kontaktovat na jejich e-mailové adresy pro dohodnutí způsobu předání cen.

Ceny do soutěže věnoval pan Michael Čapek, provozovatel e-shopu TeraShop - z našich zkušeností nejlepší e-shop kde nakoupit kvalitní osvětlení za výhodné ceny. Samozřejmostí je odborná konzultace zdarma!

Rád bych tímto vyjádřil poděkování i ostatním soutěžícím, jejichž odpovědi nebyly vítězné.

__________________________________________________ _________________

Je zde nová soutěž o volné vstupenky na výstavu obojživelníků kterou pořádá Stanice přírodovědců na Smíchově.

[http://tera.poradna.net/file/view/11953-rohatka-cranwellova-jpg]

Na co se můžete na výstavě těšit?

14. - 20. 5. si Vás všechny dovolujeme pozvat na výstavu „Svět obojživelníků“, která se koná v areálu Stanice přírodovědců v Praze na Smíchově (Drtinova 1a) vždy od 9 do 18 hodin (v neděli pouze do 17). Kromě takřka kompletní kolekce českých žab a ocasatých obojživelníků budete mít možnost zhlédnout hned několik druhů jedovatých šípových žab pralesniček, drobné bezblanky a rákosničky, zavalité rohatky a bezrohatky, vodní drápatky a drápatečky, obskurní pipy, pestrobarevné listovnice, dlouhonohé létavky, albinotické axolotly a mnoho dalšího. K vidění nebudou jen dospělí obojživelníci, ale i jejich vajíčka a pulci v různých vývojových stadiích. Dozvíte se více o životě obojživelníků i o tom, jak můžete sami přispět k jejich ochraně.

Současně s výstavou můžete navštívit i stálé expozice tropických skleníků, akvárií a terárií, veřejnosti budou otevřené i prostory venkovního terária.

K dispozici Vám bude chovatelská poradna, prodávat se budou zvířata ze staničních odchovů, pokojové rostliny, venkovní bylinky, rostliny do akvárií i terárií. Během čtvrtečního jarmarku (17.5., 11-18 hodin) máte navíc šanci nakoupit med, rukodělné výrobky, šperky, zkameněliny, minerály a další zajímavosti.

Všichni jste srdečně zváni.

Oficiální pozvánka na:

www.ddmpraha.cz

__________________________________________________ ___________________________

Nově můžete s TERAmagazínem soutěžit o volné vstupneky na výstavu obojživelníků, kterou pořádá Stanice přírodovědců na Smíchově!

Soutěž probíhá od 1.5.2012 do 10.5.2012.

Správně odpovídající soutěžící budou zařazeni do slosování o volné vstupenky.

Vaše odpovědi posílejte na e-mail info@teramagazin.cz

Do předmětu zprávy uveďte Soutěž - Obojživelníci. Bez uvedení předmětu je soutěžní e-mail považován za neplatný!

Soutěžní otázky:

1. Který z našich čolků má hřbetní ploutevní lem nad pánví viditelně přerušen?

2. Která naše žába má výrazné žluté skvrny na břiše?

3. Pulci které naší žáby dosahují největších velikostí?

__________________________________________________ _______________________

Informace o připravovaném pátém čísle:

Páté číslo bude vycházet 1.6.2011.

Přihlášení odběratelé opět dostanou časopis přímo do své e-mailové schránky.

Pokud znáte někoho, kdo nemá přihlášený odběr a o časopis by mohl stát, prosím, dejte mu doporučení.

V současné chvíli je 333 přihlášených odběratelů. Děkujeme za Váš zájem, je pro nás motivací pro pokračování v práci.

Obsah připravovaného pátého čísla:

Rozhovor s Janem Knížkem - předsedou o.s. Krásná žába

Etologické pozorování Varana stepního - Petr Kouřil

Národní Park Khao Yai - Ivan Kocourek

Odchov Python regius - Petr Šott

Pralesničky Epipedobates anthonyi - Ondřej Hes

Rozhovor s Antonínem Hnízdilem - Terárium Praha - Jaroslav Forejt

Reportáž z Terária Praha - Jaroslav Forejt

Žáby Hondurasu 3. díl - Ing. Ivan Vergner

Za redakci TERAmagazínu

Aleš Kozubík

ales.kozubik@teramagazin.cz

Máme tu výsledky soutěže o volné vstupenky na výstavu obojživelníků kterou pořádá stanice přírodovědců pod DDM Smíchov.

Výherci jsou tito:
Miroslav S.
Richard H.
Eva J.

Lístky budou k vyzvednutí na pokladně před výstavou, stačí se prokázat nějakým dokladem, že souhlasí jméno.

Výherce budu ještě kontaktovat na e-mail.

Správné odpovědi byly:

1. Který z našich čolků má hřbetní ploutevní lem nad pánví viditelně přerušen?

Čolek velký

2. Která naše žába má výrazné žluté skvrny na břiše?

Kuňka žlutobřichá

3. Pulci které naší žáby dosahují největších velikostí?

Blatnice skvrnitá

Celkově se účastnil menší počet soutěžících, ale to přikládám k tomu, že se jedná o akci lokálního charakteru.

Mimochodem, blíží se vydání dalšího čísla, takže kdo zatím nemáte přihlášený odběr, tak neváhejte a pokud víte o někom, koho by časopis mohl zajímat, sdílejte, navádějte, podstrkujte mejlovky:)
Čeká Vás opět pár novinek, zajímavé články, další soutěž, změna sazby a další...

A.