Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zkrocení

Dobrý den, chci se zeptat jakou mám šanci zkrocení u 6 měsíčního leguána.koupila jsem ho v dost špatném stavu,hřebínek za hlavou má okousaný a na noze má jizvu.Spíš jsem ho vysvobodila.Tak se obávám aby to vůbec šlo...děkuji za odpověď.

Tady na poradne jsou o tomto temata... Jestli si ale legous vytrpel svy, tak bude ziskani duvery kdyz ne nemozne, tak velmi obtizne a bude treba nekonecne mnozstvi trpelivosti. Jsou i legousove co to nedaji nikdy. Stesti a trpelivost jsou jedinou moznosti. Zbytek at doplni kolegove, co se leguany zabyvaji primo..

Okousané trny znamená,že tam má asi jen 3 a zbytek je pryč.Jizva už je zhojená,vypadá to staršího data. V jakých byl předtím podmínkách nevím,pač holka která mi ho prodávala ho měla chvílu a tvrdila mi jak je klidný a bezproblémoví a o tom chovateli před nim nic neví.Moc jí nevěřím.Vzhledem k tomu,že ho nedávno koupila a hned ho zase prodává.Terárko bych neřešila,pač nejsem začátečník s tera zvířatama,takže o zařízení terárka už vím takřka vše,mám ještě jednoho leguána a ten je v pohodě.Když se mi to podaří,tak ho dneska nafotím a dám sem jeho fotku.Už jsem se ptala více chovatelů jakou mám šanci,ale názory byly rozdílné.Někdo tvrdí,že leguána nezkrotím za žádnou cenu a někdo zase že bez problémů když se mu budu věnovat.