Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nakrmit malé Dendrobates

Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám dvě žabky dendrobates velké asi do 2 cm a nějak se mi je nedaří vykrmit. Malé cvrčky se mi nedaří sehnat a tak jim dávám mravence, ale nepřipadá mi, že by je jedly, spíš před nimi utíkají a žabky jsou podle mě pořád hubenější. Nějak nevím co už jim dát. Díky za radu

Já si je nepořídila, já je dostala. Dávala jsem jim cvrčky, mravence, malé pavoučky a jiné broučky co jsem venku našla, ale prostě mi přijde, že je nejí. To je můj problém, není třeba hned útočit. Mám i jiné žabky a těm se vede dobře už několik roků. Jen jsem nikdy neměla tak malinké

Co máte za druh? Jak velké jsou?

Obecně můžete krmit mikrocvrčky, chvostoskoky nebo těmi octomilkami. U kořisti si dávajte pozor na její velikost. Nejsou to fanatičtí polykači, takže mívají s nepřiměřenými sousty problém. U těch cvrčků ty nymfy, ale chce to dohlédnout na vhodnou velikost. Zkuste třeba Gryllodes sigillatus. Pro malé Dendrobates bych to viděl na ty chvostoskoky. Skvěle je vyživí a s velikostí nebude problém. V případě "mláďat" bych jednoznačně doporučil ty chvostoskoky. Obecně se dají Dendrobates krmit i nějakými těmi rybenkami nebo zavíječi a samozřejmě smýkaným hmyzem (tady ale bacha na to, co jim dáváte).

Kupte násady octomilek, ve zverimexu se sehnat moc nedají, ale na internetu na ifauně se dají sehnat. Nebo zkuste vyhledat chovatele pralesniček ve vašem okolí, jestli vám nepomůže. Párkrát jsem takhle posílal zrnokázky, ale ty jsou pro vaše žabky moc veliký, leda ty zakrslý, ale těch v krabičce moc nebývá. A nebo jděte hledat mšice, ty vám žabky žrát budou.

Zalíbil se mi nápad je občas ,,nalifrovat,, mravencema ovšem pokud je nechcou tak to je docela škoda bylo by to docela jednoduché :-) Jinak co vím já tak octomilky vemou v každé velikosti. Navíc mravenci se jim budou asi celkem rychle schovávat v substrátu proto je možná nežerou