Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená

Dobrý den , Moc Vám děkuji za Váš čas . Ale je tu jeden problém jakmile hádě uchopím do ruky začnou se mi ruce potit nevím zda hádě cítí můj tep a ohání se za ním čímž si zřejmně myslí že jsem potrava . Ale jakmile zasunu rukou do terária tak bud uteče a schovává se za skalky kde si vytvořila kryt,nebo skoči a snaží se mě uchopit a spadne . Dále se proti mě staví do esovitého tvaru . Nechtěla bych jí ublížit tím že jí budu 'lovit' a stresovat ji . Dále bych se Vás chtěla zeptat včera jsem jí nakrmila ochlupacenou živou miší se kterou neměla žádný problém .Mohl by jste mi tak zhruba povědět za jak dlouho jí mám dát další ? Zda to mám stále míchat s holátkama ? A pokud ji mohu brát do ruky ikdyž ho stále nestrávila ? A ještě mám otázku , už čtyři týdny co jí máme doma a krmili jsme ji 2 krát týdně holátkem a stále se nevykálela . Jak je to s očkováním odčervením atd ? Moc Děkuji Olejková

loading...

Nechat v klidu a zbytečně netahat.

Očkování nic. Odčervení u guttaty z odchovu nebude potřeba. Někdy jim to trvá několik nakrmení... Však ona se vysere. Krmit vhodně velkou kořistí (nevím, jak je had veliký. Tloušťka kořisti by měla zhruba odpovídat tloušťce hada - zjednodušeně řečeno) klidně podle toho, jak bude mít had o potravu zájem (samozřejmě nedráždím dalším žrádlem hada, který mi tráví). Není potřeba dodržovat nějakou železnou pravidelnost. Nepřekrmovat (negativní vliv na zdravotní stav hada).

Myslím, že už jste tu jednou psala o lítání hada po terárku a vidím, že vás moc to nahánění bavit nepřestalo i přes veškeré rady tady na Tera poradně. Nechte to nebohé hádě trochu vydechnout, myslím, že Vás má docela dost. Podle mě se už určitě vykálela, ale třeba jste to přehlédla. Myslím, že medvídě jednou týdně stačí. Po krmení rozhodně netahat vůbec minimálně 3 dny. Postupně s růstem zvětšovat potravu a prodlužovat interval mezi krmením.

Dobrý den, z diskuze jsem se dočetl, že rozumíte užovkám. Potřeboval bych poradit ohledně užovky červené délka 190 cm stáří nevím. Už tak druhý týden má cca 15 cm od kloálky má bulku. Vypozoroval jsem, že se jí snažila o stěny terária nějak vytlačit a to se jí nepodařilo, o 2 dny později to zkoušela vyvrhnout a nic. Před třemi dny sežrala myš a tu dnes vyvrhla. Prosím o radu. Díky. Když-tak můj e-mail je: o.klein@seznam.cz

Ahoj, našel jsem tady to vlákno s užovkou červenou , prosím o radu včera mě užovka utekla stoupačkama, bydlím ve 13 patře a nechápu jak je to možné ale dostala se až do prvního k sousedům, do kuchyně.
Problém je v tom že se nenašla a hlavně každym dnem má vyklást vejce.
Můj dotaz zní jestli je možné že se ve stoupačkách po cca 2 měsících začnou prohánět hadi , už tak mam pocit že mě barák zlinčuje :-( nemůžu se zbavit dojmu že to možné je když je tam teplo a možná i vlhko.děkuju :-(