Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ropucha v zahradním jezírku

Dobrý den, prosím o radu - založili jsme zahradní jezírko s biozónou, do kterého se nám okamžitě nastěhovalo cca 10 párů ropuchy a nakladli tam nádherné šňůry vajíček. Momentálně jsou celé stěny jezírka posety asi 0,5 cm malými pulci - je jich tam snad milión. Mám hrůzu z toho, že z nich vyrostou žáby a zaplaví okolní zahrady. Neví někdo, co se bude dít dál? Děkuji za jakoukoliv odpověď.

buďte rádi, že se vám tam nastěhovaly žáby a množí se. Nechte je být.

Mám hrůzu z toho, že z nich vyrostou žáby a zaplaví okolní zahrady.

zdaleka ne všichni pulci nebo metamorfované žabky přežijou, přežije jich jen zlomek, takže se žádné velké ropuší invaze bát nemusíte. Nechte to tak, jak to je ;-)