Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík - páření

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o odpověď na můj dotaz - včera se 'pářili' moji asi 7 nebo 8 měsíců staří gekončíci. Za prvé jsem se chtěla zeptat, je-li to možné a za druhé, za jak dlouho samičky nakladou vajíčka.
Děkuji za odpověď,
K. Hůrská

to nevim za jak dlouho je naklade ,ale samička před snůškou nebude 4 dny jíst (možná i víc)

Když bude snášet vajíčka tak ti celý terárko přehrabe:D

Gekončík noční je pohlavně dospělí v 1 roce a půl

to oni přehrabávají i normálně, to není nic divného, že občas kopou...každopádně v 8měsících vůbec nemají být samec se samicí spolu. Páč oni sice jsou pohlavně dospělí po tom roce, ale zdaleka ještě ne dostatečně fyzicky vyspělí na reprodukci. Takže pokud se takhle předčasně samice nakryje, tak je z toho neoplozená snůška, která je ukturný záhul na tělo té mladé samice a řada zvířat to vůbec nezvládne a zajde. takže je odděl a doufej, že z toho žádná snůška nebude. A dej je znova k sobě až tak na těch 18měsících.

nejlíp pořídit ještě 1 terárium, nebo aspoň plastbox. v akvaristice vám toho asi neřekli víc...když pořizujete zvíře, nespoléhejte se na to, co vám řeknou v prodejně. tam o tom často vědí také houby, takže si o něm načtěte dostatek informací z dalších zdrojů, o eublech už toho je napsáno dost a dost.

To jsem taky dělala, bohužel jsem si ničeho nevšimla.::)
Samička naštěstí nemá na krku žádný strup, který by, myslím, měla po páření mít po kousnutí samce.
Stejně se mi moc nelíbí dávat je od sebe, je to OPRAVDU nutné ? o.O

Samec může při páření samici zranit, ale zpravidla se tak nestane. Strup tedy rozhodně není nějaké rozpoznávací znamení toho, jestli se gekončíci pářili nebo ne. S tím samcem máte jen jedinou samici? To taky není moc dobré, většinou se doporučuje víc, gekončíci jsou hodně náruživí ;-)
Pokud o samičku nechcete přijít, tak oddělení opravdu nutné je.

Přesně tak, určitě rozdělit. Teda jestli Vám o ta zvířala alespoň trošku jde. Mě se ještě nikdy nestalo, že by mi samec samici při páření zranil a to s nima na můj vkus zachází někdy dost drsně:-D
Vyhrabala jsem jednu fotku z úplných začátků (kdy mě to ještě bavilo je fotit:-D). Samec byl ještě mladý, ale tak trochu gentleman:-D
[http://img29.imageshack.us/img29/9415/gekoncici.jp g]