Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem skořápky od vajec

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli dávat suchozemským želvám drcené vaječné skořápky ze syrových nebo vařených vajec. Vždycky jsem dávala vysušení skořápky od syrových vajec a teď jsem se někde dočetla, že se mají dávat vařené. Co je tedy správně?
Dík za odpověď

Niekedy som škrupiny tepelne upravoval,ale už ich nechavam len vyschnut a podavam v celku,podrvene alebo pomlete a zmiešane s vit. C (celaskonom) a Bkomplexom a tym sypem potravu (hlavne v zimnom obdobi) v kobinacii s praškovym CaCO3.Ako dalšie zdroje Ca použivam kosti,parohy,sepiovku a slimačie ulity.