Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Frucifer pardalis - krmení

Dobrý den,

uvažuji o pořízení chameleona Frucifer Pardalis, který mě naprosto uchvátil. Bohužel mám trochu problém s krmením živou potravou :-) Chtěla bych se proto zeptat, zda je možné krmit Frucifera celoživotně mrtvým hmyzem. Nebo ho nebude žrát? :-(

Ještě bych se chtěla zeptat, jestli je možné v pozdějším věku krmit pouze 2x týdně (např. v případě odjezdu na dovolenou).

Předem moc děkuji za odpověď.

Markéta

Každý chameleon samozřejmě potřebuje živé krmení. Není ale problém jednou za čas objednat určité mnbožství cvrčků a přechovat je v bedničce.
Při odjezdu na dovolenou samozřejmě stačí nakrmit dvakrát týdně. Je to dokonce žádoucí, protože většina chameleonů je překrmovaná. Všichni máme spíše sklony dávat více než méně. Teď mluvím o dospělých jedincích. Mládě potřebuje být krmeno denně.
Celkově k dotazu.. Pardálové jsou nádherná zvířata, ale chce to nastudovat vše o chovu, plus se pak domluvit osobně s chovatelem a dopilovat různé mylné doměnky. Rozhodně to není zvíře pro nepřipraveného chovatele.