Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguanka nezere

Zdravim chtel bych poradit.Mam leguana zeleneho samici ma 4 roky 1,4m.Je volne po byte vetsinou na parapetu kde ma vyhrivaci kamen + UV zarovku, v zime je na ustrednim topeni.Predloni mi snesla plane vajicka loni ne.Od unora do dubna vetsinou zere strasne malo.Letos uz je skoro pulka kvetna a stale nechce jist.A tentokrat vubec, jen to co ji donutim.Vodu pije.Trus kdyz nezere ma vice zbarveny do zluta a dela male bobky vsude po byte a to velmi casto.Normalne chodi do bedynky a tak max 2x denne.Ted v tomto obdobi vyhledava chladne mista.Zacala kyvat hlavou nahoru a dolu.Chtel bych poradit jestli vyhledava samce nebo je nemocna a za jak dlouho by mohla zacit zrat??Dekuji vsem za odpovedi

Leguán zelený je heliofilní plaz, ve volné přírodě zvyšuje tělesnou teplotu vyhříváním na slunci. Používání "spodního" vytápění ve formě kamenů, kabelů či radiátoru je pro něj nepřirozené. Stejně tak samotný chov volně v místnosti. Nízká vzdušná vlhkost, prašnost, nebezpečí pozření různých drobných předmětů a dalších zranění... nemohu než důrazně doporučit okamžitou změnu podmínek. Leguán patří do kvalitně zařízeného prostorného terária. Navíc v otázce chybí popis řady dalších důležitých faktorů chovu, takže problém může mít mnoho příčin. Radím rychle něco dělat.

Lepší je lego s rozbitým čumákom ako zdochnutý alebo živoriaci.Možno je to len môj iný uhol pohľadu.
Zvlášť u chovu samíc by som bol opatrný a vidím,čoraz viac sa mi to potvrdzuje.Zbytočné problémy so znaškami,chatrné zdravie,náklady na veterinárne ošetrenia,liečba...Chodiť ako rosnička a "šróbovať" lampy mi príde v dnešnej dobe slušne napísané divné.

Moje samice žeru počas celého roka.Iba v období pár dní pred znaškou prestanu žrať uplne,alebo iba symbolicky.
Ak ti do okna praží slnko,tak automaticky za sklom je vyššia teplota,tak vyhľadáva tieň - to je k tomu zaliezaniu.
To,že nežerie už môže byť znakom hocičoho,ako pisal už niekto hore.Chcelo by to aj fotku legošice,môže mať v sebe vajíčka,či už vyvinuté alebo nie.Bedýnkou asi mysliš kladisko,pusti ohrev a ak tam často lozi a hrabe,tak to bude znakom znášky.
Lego dokáže žrať aj s rozbitým čumákom,to sa neboj.