Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leptodactylus pentadactylus

Zdravím všechny :-)
našel by se zde nějaký chovatel případně někdo se zkušenostmi s chovem nebo kontaktem na chovatele těchto žab.
Jakákoliv zkušenost nebo poznatek.
Na netu jsou k dispozici pouze zahraniční články a většina pouze o pozorování.:-|
Všem předem děkuji za pomoc:-)

Já je mám, ale zatím subadultní zvířata. Občas bývají k dostání v Hammu- vozívají je importéři, co vozí Surinam. Ale bývají ve špatné kondici, takže často padaj. Mně tyhle žáby vydržely asi až na 3pokus. Co se týče chovu, tak ten je podobnej jako u neakvatických skokanů. Ze začátku menší zastíněná nádrž, páč to jsou magoři co na jakejkoliv podnět skáčou proti stěnám a zraňujou se. Na dně mám živej rašeliník a tmavej úkryt + velkou plastikovou mísu svodou. teplota 25°C. Když se zbavěj stresu, mají ještě nějaké tělesné rezervy a nemají infikované rány, tak se po pár dnech rozežerou a pak už s nima nejsou nějaké výraznější problémy. Žerou velké cvrčky a myšky.
Joo, ještě k těm importům- vozej se většinou všechno samice, samci tam bývají málokdy.

Co vy doma nemáte :-D...
No myslel jsem, že to nebude tak jednoduché je sehnat :-/, ale pokud to nebudou horší magoři jak Lithobatesové tak by to mohlo být OK, doufejme...
Kdyby se náhodou zadařil v budoucnosti odchov tak si na mě vzpomeň :-)
Při nejhorším budu muset zajet do Hammu pokud seženu na někoho kontakt...
nevzpomeneš si prosím náhodou jaká byla +- cena ?