úmrtí Ptychozoon kuhli
Večer byla samička ještě v pořádku jen nechtěla žrát a ráno jsem jí našel ležet na zemi už v posledním tažení. Nevíte co mohlo způsobit takovou rychlou smrt? Vůbec to nechápu. Sameček je naprosto v pořádku. 2 měsíce byla v provizorním teráriu se samcem a před týdnem se stěhovala do nového a vše bylo v pořádku. Před třemi dny jsem zkusil dát mladou samičku Pagekona řasnatého(je menší než Kuhlíci v současnosti) do jejich terária a vše bylo v pořádku-nevadili si. Terárium je 49-55-50cm. Jediné co bylo zvláštní bylo, že když sem si jí vyndal hýbala se divně a prakticky se neudržela na ruce(včera večer úplně v pohodě se držela) a když umřela tak se zkroutila- hlavu dala skoro až k ocásku.Děkuji za jakékoli nápady- mě nic totiž nenapadá vzhledem k tomu, že samec je v pořádku a k takto rychlému úmrtí.
Jak byla samice stará a odkud ji máte? Já tedy nevím jak to je s importem u těchto gekonů, ale nebyl to import?
Jaký máte podmínky chovu? (vlhkost, teplotu, vybavení terária)
A proč jste dával Rhacodactylus ciliatus do terária s Ptychozoon kuhli? byla v karanténím terárku než jste jí tam dal?
Import to nebyl. Vlhkost bohužel nevím(zjistil jsem že vlhkoměr mi exnul na 60%) ale voda tvoří skoro polovinu dna a je tam i vodopád. Teplota ráno byla 20-21 stupňů. Stáří nevím, ale prý příští rok měla mít už snůšky. Koupil jsem jí před více než 2 měsíci na burze v Praze spolu se samečkem. Přes den kolem 27 stupňů. Zkusil jsem je dát k sobě a byli v pohodě tak jsem jí tam nechal, protože jsem neměl volné terárko. Mládě ciliáta mam už asi 3 měsíce samostatně v terárku, ale teď se vyskytla situace že jsem pro ní již terárko neměl a tak jsem je dal k sobě.Vybavení je tepelná žárovka a pozadí z kůry.Četl jsem, že UV nepotřebují a krom toho kdyby to bylo tím tak by se její stav takhle nezhoršil během 10hodin.
Jaj, proč dávat pagekona k Ptychozoonům? Řekněte mi jeden jedinej rozumnej důvod. Když opomenu to, že o karanténě asi nemůže být zrovna v tomhle případě řeč, že pagekon je odchov x kuhlící bůhví jakej zdroj, tak tu je pořád to, že se moc neshodujou ani v podmínkách...
O tom, že si nevadili bych taky pochybovala. Podle popisu mi to přijde jak nedostatek vápníku - jaké dostávala vitamíny?
Reptavite a přijde mi zvláštní, že se to stalo tak rychle . Kdyby to bylo vitamíny tak přece by měla problém se udržet už ten večer než umřela neli déle před úmrtím. Samec je v pořádku a má stejné podmínky.
Reptivite nestačí, neobsahuje dost vápníku.
No, to je právě vtip, ono se to zhoršilo stresem z těch experimentů...
Nestačí? Pagekoni(mám je přes půl roku) a Agamy(přes 3 roky) co tu mam na něm jsou a v pohodě. A co případně ještě přidávat?
já používám nekton a jsem s ním naprosto spokojený, není to nějak drahé a vydrží to dlouho.
http://www.topnekameny.com/product/pece-o-plazy-/v itaminy_-mineraly/nekton-msa/102
Obsah vápníku v Nektonu MSA a Reptivitu je skoro stejný.
Nekton MSA: 27%
Reptivite: 21%.
Takže i v případě používání nektonu bych ještě nějakej vápník přidával. Třeba plastin...
Ale myslím si, že v tomhle případě na nedostatek vápníku nejspíš ten gekon nepadl
Dík za info, ale mě vážně nic nenapadá proč umřela. Po dobu tří- čtyř dní se v terárku nic nezměnilo a po dobu těch dní se její chování nijak nezměnilo. A ty dny se týkaj změny v podobě toho pagekona mladýho.
...ona jestli byla dospělá,nebo dospívající,tak sameček ji mohl umordovat až k smrti smrťoucí,kor jestli byl výrazně větší...myslím,že s tím ciliátem to nemá nic,krom toho,že to jsou zvířata z uplně jinejch podmínek,ale to je jiná otázka...řekl bych,že změna prostředí samce asi vyprovokovalo k páření a k tomu i trocha toho stresu,můj názor
Oni byli stejně velký jen samec byl o něco hřmotnější. Jak by se případně tohle dalo eliminovat? Nechtělbych si časem koupit samičku s tím, že se tohle bude opakovat.