Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechce se svlékat

Omlouvám se již předem, jestli je to blbost. Dala jsem to sem, ale jedná se o Užovku černou. Stará asi 9 měsíců. Do teď se svlekem nebyl problém. Je po odkalení čtvrtý den. Vlhkost jí teď udržuju na 70. Před dvěma dny se pokoušela třením hlavou o kámen o svlek, ale nešlo jí to, tak to vzdala. Našla jsem jen utržený svlek asi 2 cm z ocasu, jinak nic. Mám čekat nebo nějak pomoct? Svlékat od toho ocasu bude asi blbost, ale jak popřípadě začít, když nemá tu hlavu ani načatou? Ale v klidu leží, ani se nijak nesnaží, tak prosím o nějaké rady. Díky.

Teď sem měl skoro stejný problém s teaniurama, mají asi metr a sou trochu akční tak to nebylo zrovna snadný.
Vem si třeba misku a nalej do ní vlažnou vodu a trochu ji tam vymáchej, hlavně jí tam nedávej hlavu :-) tu jen trochu namoč prstem a začni vyslékat od hlavy...čumákem. Špičku čumáku zvedej tak jako by si chtěla užovce otevřít tlamu, pokud to nepujde tak skus ještě namočit a pokud pořád nic tak jí dej ještě pár dní klid. Pokud to pujde tak stejně pokračuj na dolní čelisti, pak už by to mělo být lepší a jen si ji nechat prolézt v ruce.
Pozor v oblastí očí, kloaky a hlavně aby byl vyslečený koneček ocásku.

Pokud si už kousek svlékla sama tak to můžeš zkusit teďka hlavně žádný násilí:-) když to nepude tak to nepude ale já bych možná ještě chvilku počkal tak do neděle. Kdyby pořád nic tak až pak bych to zkoušel.

PS omlouvám se za úpravu textu naspal sem max 3 hodiny.