Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zadržená snůška u korál. kalifornské

Dobrý den.Potřeboval bych prosím poradit.Korálovka má v zadní části těla....u kloaky natlačený vejce asi 5ks.Zdá se mi to dost velká boule a má ji tak 14 dní a furt se zvětšuje .Myslím že už má tak týden po termínu porodu.Nevím jestli bych ji nemohl trochu pomoci,protože mi připadá že jí to nejde.....třeba vatičku na špejli a namočit do oleje a trochu ji promáznout kloaku abych nemusel hned letět k vetovi.Děkuji za odpovědi

sám to nedělej, olej nepomůže...pokud má kladiště (což pokud není jinej problém, tak samice často vykladou ikdyž ho nemají) a jinak podmínky ok, ale takhle to přenáší, tak se bez toho veterináře stejně neobejdeš. Ono pokud tam je nějaké abnormální vejce, co brání snůšce, tak bude potřeba ho "vypustit". Pokud se to podaří, tak zbylá vejce většinou jdou vyklást bez chirirgického zákroku, ale to bych nechala na zvážení toho veterináře, co to zvíře uvidí.