Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - určení pohlaví

Prosím zkušenější chovatele, aby mi pomohli určit pohlaví mojí agamičky. Jsou jí necelé tři měsíce, délka 24cm, četla jsem, že pohlaví lze rozeznat již od jednoho měsíce, snažila jsem se o co nejlepší fotky, sama ale s vousatkami zkušenost s určováním pohlaví nemám, tak snad mi podle fotek řeknete, jestli je to kluk nebo holka :-) vyfotila jsem jak několikrát detail prdelky s ocáskem tak i hlavičku a celé tělo. Předem děkuji všem za odpovědi.

loading...

Je více možností jak určovat pohlaví - velikost těla a hlavy, femorálních pórů a podobně, které jsou značně nepřesné a u malých jedinců i nepoužitelné.

Nejpřesnější je zkontrolovat podvozek - buď velikost kloakálního otvoru, nebo přítomnost/absenci boulí na spodku ocasu - hemipenisy. Ale rozeznat to u malých mláďat také vždy nejde. Jistotu máš, až když samice naklade ;-)