Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem phormictopus auratus

zdravím opět se obracím s dotazem.
pořídil jsem si víše zmíněného pavouška a nenašel jsem skoro žádné informace o něm prosím pokud máte někdo zkušenosti s tímto druhem tak jestli by jste byli tak hodní a podělili se o vaše skušenosti moc díky.

na googlu je toho dost ale budiž....

mám subadultní samici, je to pozemní druh, takže terárko spíš na plochu s nějakým úkrytem(mě se ale vůbec neschovává,) pochází z Kuby, střední vlhkost, v dospělosti okolo 6-7cm, dost nenažraný a trochu defenzivní, takže na ruku nebrat(ale to nedělá dobře žádnému pavoukovi), rychlý moc není, ale opatrnost je na místě. Toxicita netuším, ale je to Amerika takže asi nic moc, každopádně bych se kousat nenechával :-)
Celkem normální pavouk, chov se moc neliší třeba od vagansky.

Jak je velkej?
Nechat v krabce kde je, občas porosit, udržovat v jednom koutku vlhčí substrát kam bude chodit pít, zbytečně do něj nešťourat, čas od času nakrmit(jak často záleží na velikosti pavouka) a budete happy oba, tohle platí pro naprostou většinu sklípkanů :)