Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený - změna barvy

Dobry den, muj leguán má mesic... Mam ho ted zhruba neco pres tyden... Pokažde kdyz ho vezmu na ruce tak se rozčiluje a okaamžite zhnedne a ma na sobe takove fleky...Muzete mi prosim poradit o co jde? Mam o neho strach :-( Dekuji
Změna předmětu, původně: Zhnedl... (halapremek)

A on má strach z tebe, proto flekatí.
Leguáni a plazi konkrétně nejsou zvířata na tahání, navzdory všem blbým filmům, Žabžovi ze Simpsons a videům na youtube. Ano, je dobře mít ho naučeného, aby se nechal chytit a dalo se s ním manipulovat, ale není na mazlení a na tahání...
Zvykat postupně, ze začátku nechat být úplně.
Zkus pochopit, že malý leguán je v přírodě určen primárně k tomu, aby byl uloven a tomu odpovídají jeho reakce.

To by snad legouš nezvládl... mně rafnul akorát jednou do dlaně, omylem, aneb už mu nikdy nebudu dávat hroznové víno z ruky, když vím, jak po něm jde... a bylo to jentak jako... větší neplechu mi nadělal na ruce zadní nohou, když po mně šplhal pryč. Tam mám i malou jizvu...
Jak řikám, zvyknout na manipulaci určitě, ale prve se musí rozkoukat a získat jistotu.

A na postoji. Leguáni komunikují i postojem... přečti si o tom někde něco.
Mimochodem, mám dojem, že náš lemrouch vždycky pozná v jakém je kdo rozpoložení. Možná to nějak vyčuchá z feromonů, každopádně preferuje, aby s ním komunikoval někdo kdo je v pohodě... což jsem stabilně u nás doma jen já. :-D Jenže mně taky kočky nelezou pod ruce při přípravě jídla, mně si náš žako vybral za partnera... je to sranda. Tak se hoď do pohody, negře! Občas si zamedituj, je to fajné a uvidíš, legu se naladí a bude... :-D