Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gutka mi vyvrací krmení

Zdravím mám doma dva stejně staré jedince užovky červené krmím je stejnou stravou a jeden mi ji už po několikáté vyvrátil cca. po 5 dnech. Teplotu tam mají asi 25 stupňů,a když to není nezbytně nutné tak je během trávení nevyndávám. Prosím poraďte.
Předem děkuji.

25 stupňů je dá se říct v celim ale maj tam kámen i desku topnou a přemejšlim že to vyměnim za žárovku vyhodil mi to už asi po druhý za sebou a je pořád zahrabanej v substrátu.

Ale ten druhej je uplně v pohodě takže terárkem to asi nebude proto se bojim jestli mu nic neni

Za mě: vyhodit kámen a desku, přidat žárovku (klasickou žárovku, žádné speciální ze zverimexů, wattáž volit tak, aby pod ní bylo kolem 28 - 30 stupňů, vezbytku pak klidně těch 25 nebo i lehce pod).
Jaký je to substrát?
Další krmení dle doporučení Yukiny...
Ten druhý může být v poho, to ještě nic neznamená...

Měl jsem podobný problém. Ale bylo to mou vinou. 1x mi ho vyhodila když jsem ji potřeboval vyndat a podruhé mi ho vyhodila když jsem neodhadl a dal jsem jí hole moc veliké. Uškrtila a asi přes hodinu ho do sebe soukala. Nakonec bylo stejně venku. Když ho vyhodila snažila se ho znova sežrat ale stejný výsledek takže jsem ji pak ,,rozkrmoval" na úplně malých myších holátkách a krmení od krmení jsem pomalu zvětšoval až do vhodné velikosti. Vyměnil jsem lignocel za bukové štěpky a zatím si nemůžu stěžovat. Had se nezahrabává a je v úkrtech které jsem mu připravil což se u lignocelu nedalo říct. Pořád byl někde schovaný. Zkus dát něco malého ;-) A pak se ozvi jestli ti to pomohlo :-)