Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba pozadí z polystyrenu

Dobrý den,
chtěla bych si sama vyrobit pozadí do nového terária (to staré už velikostně nestačí). Bohužel doposud nemám žádné zkušnosti s výrobou pozadí do terárií. Chtěla bych se Vás tady požádat o pár rad na mé hloupé dotazy. Nejdříve terárium bude rosmměrů 60x70x40 pro trio pagekonů řasnatých. Tudíž potřebuji pozadí, které vydrží vlhkost 80%. Na internetu jsem dohledala nejrůznější postupy, ale pokaždé se mi povedlo i nalést negativní dopady, či nespokojenost jiných. Došla jsem tedy k názoru že nejlepší asi bude polystyren + cementové lepidlo. A ted ty me dotazy:
1) myslíte, že je vhodné a vydrží vlhkost?
2)jaky je postup práce. Ocěkavám neco ve stylu vytvaruju polystyren a splacam lepidlem, ale neni mi jasne zda ono lepidlo smícham s cementem ci jak to tedy je?
3) mohu na toto pozadí přidávat písek či drobné kamínky?
4) musim natírat takto zpracované pozadí lakem?

pokud by vás napadli nejaké trefne pirpominky ci uplné jiné provedení rada ocením rady.
děkuji Rain

Udělal jsem klasicky polystyren,lepidlo na dlaždičky,duvilax a posypal pískem s rašelinou. A tentokrát jsem to ještě stříkl barakrylem s atestem na hračky a potraviny. Vypadá to dobře, ale i po více než 14 dnech od dokončení je ten lak pořád cítit, hlavně když zapnu osvětlení a terko se nahřeje.
Máte někdo stejnou zkušenost, nebo jak dlouho necháváte terka "vyčichnout".