Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udržet teplotu v teráriu

Dobrý den,
Mám takový jeden docela stupidní dotaz. Nějak mi není jasné, jak budu udržovat teplotu v teráriu. Nebo resp. jak jí mám snižovat, nebo zase zvyšovat. V blízké době si chci pořídit krajtu královskou, která má mít v terárku teplotu okolo 28-30°C, pod lampou až kolem 40°C. To horko vyrábí právě ty lampy(?), takže mám koupit nějaké specifické? Prosím poraďte úplnému laikovi, hledala jsem to snad všude a zatím jsem se k ničemu nedopátrala. Knihy tohoto tématu budu brzo kupovat, zatím potřebuji takovou "předběžnou" radu.

Moc děkuji za každou radu.

S pozdravem
Petra Barborková

Bohatě stačí žárovka. V tomto případě. Regiuska nepotřebuje žádný zvláštní osvit (kvůli UV, atd.)

Kupte si žárovku a změřte si teplotní spektrum v teráriu. V letních vedrech samozřejmě nepřetápějte a buď vypněte svícení, topení nebo vyměňte žárovku za slabší. Podle toho, co naměříte.

Existují také topné kameny a topné kabely. U hadů je ale ideální ohřívat shora žárovkou.

Kupte si tohle:

http://www.robimaus.cz/cs/edice-abeceda-teraristy/ 158-krajta-kralovska-9788087293010.html