Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr jedovatého hada, Vipera ammodytes - otázky začátečníka

Přeji dobré odpoledne,

Od roku 2001 se zabývám chovem plazů. Z ještěrů jsem začínal s Physignathus cocincinus a Pogona vitticeps, které jsem i pravidelně odchovával. O rok později jsem se začal zabývat spíše o hady. Nyní v mém chovu naleznete pár Python regius, které odchovávám, trio Python molurus bivittatus, které se mi dosud nepodařilo odchovat. Dále také samici Boa constrictor.
Z užovek pár Elaphe carinata, Elaphe guttata, Boaedon fuliginosus, Elaphe bimaculata, Elaphe obsoleta a samce Pituophis catenifer sayi.

Poslední rok, jsem začal vážně uvažovat o pořízení nějakého jedovatého hada z důvodů rozšíření mích zkušeností a hlavně ze zájmu poznat jejich povahu.
Přemýšlím tedy jakého méně nebezpečného jedovatého hada si pořídit, který v případě, že by mě uštkl mě hned nezabije. Velice mě zaujal had Vipera ammodytes, v plánu bych měl pořídit si pouze jednoho jedince a do budoucna rozšířit do páru a pokusit se o odchov. Je do začátku vhodnější samec či samice?
Rád bych se zeptal co si myslíte o tomto druhu, zda je to vhodný jedák do začátků nebo ne. Popřípadě doporučili by jste nějaké další vhodné druhy jedovatých hadů do začátků?
S čím jste začínali vy a jakých chyb jste se hned v začátcích, či později dopustili?

V případě, že bych si pořídil Vipera ammodytes čemu se vyvarovat hned při výběru jedince? Na co si u nich dát pozor? Pokud máte k dispozici fotografie svých ammodytek i s jejich ubikacemi, určitě nebude na škodu je zde zveřejnit.
A jako má poslední otázka jak je to s úřady? Co je nutné oběhat před pořízením jedovatého hada?

Předem Vám děkuji za smysluplné odpovědi.
S pozdravem Leones.

loading...

A já už se tak radoval, že chov jedovatých hadů je na ústupu... :-). Ammodytka je v pohodě, je jedno, jakým pohlavím začneš. Začal bych samostatně žeroucím mládětem. Zbytek informací je tady v megamnožství na TP, včetně úchvatných diskuzí :-D. Pokud máš vážný zájem, napiš mi na SZ a tam to můžeme probrat, než se tu zase rozvinou úvahy o vhodnosti či nevhodnosti ammodytek jako startovacího jeďáka. Pak v tom budeš mít úplný maglajz.