Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno leguán zelený ,,úkryt,,

zdravím...Mám cca měsíčního leguánka, který je v teráriu 100x60x160 necelé dva týdny...na mou přítomnost reaguje tím že okamžitě zálézá do úkrytu tvořeného z umělých rostlin vlevo nahoře...to samé u rosení atd...chodí se vyhřívat na své místo, ale když někoho zahlédne tak uteče do úkrytu...mám tedy dotaz: Měl bych v teráriu úkryt nechat aby se cítil víc v bezpěčí a časem si zvykl nebo by bylo lepší úkryt zrušit aby stále někoho viděl a lépe si zvykl na lidi?jinak když rosím tak taky zálézá a rosím přímo i na něho-jenže on třeba ve 4 hodiny odpoledne zaleze mokrý do úkrytu a pak už až do rána nevyleze...takže ted nevím jak postupovat...Co byste mi doporučili prosím? Děkuji za odpovědi...

super díky moc za rady:)teárium je osvětlené dost...foceno telefonem při sníženém jasu aby zářivka neoslňovala...jinak úkryty jsem zrušil a je to o hodně lepší...chodí se vyhřívat o hodně častěji a lépe si zvykne když pořád někoho vidí...každopádně 100 lidí 100 názorů:)

já jsem chtěl původně tak ročního...ale jak jsem je tam viděl tak jsem si říkal, že zas ho mít uplně od mala tak to rychleji ochočím...má 28cm i s ocasem...a proč by měli být starší??vím o tom že tak minimálně 3 měsíční by se měli kupovat ale zajímalo by mě proč?

je to proto že když jsou spolu mladí leguánci tak jim to prospívá?že se jakoby hecujou i ve žraní atd???

no když jsem ho koupil řekl mi že má měsíc takže už se nedozvím jestli lhal nebo ne..ale co jsem se díval do té knížky leguán zelený tak velikost lega sedí přesně k věku....a vybral jsem si takového nejvíc vypaseného...i prodejce říkal že je fajně stavěný takže jedno z nejsilnějších mládat...každopádně nevypadal že by o věku lhal...prodával ty leguánky i v pytlících to jsem ještě neviděl..v pytlíku to prý není tak stresující...
přikládám fotku leguánka(nic moc foceno telefonem)