Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kudlanky Creobroter elongata- páření

Má párek dospělých kudlanek tohoto druhu. Snažila jsem se je už několikrát spářit. Sameček na samičku vždy nalítne, ta je ale jak šílená, začne zběsile běhat, lapá po samečkovi a nakonec ho setřese. Vždy jí dám cvrčka, aby se zabavila, ale i když žere, tak se opakuje to samé. Už si nevím rady, máte někdo radu, jak zařídit úspěšné páření? Mám jen tyto dva jedince a ráda bych se dočkala mladých. A ráda bych se dočkala úspěchu, než sameček zaklepe nožičkami.
Změna předmětu, původně: Kudlanky creobroter elongata (Aurifer)

Chce to zkoušet no,mě se u jiného druhu osvědčilo to dělat na večer,jak je trochu přítmí...jak dlouho je samička po svleku?potřebuje aspoň týden až dva,aby byla na páření připravená.

Samička by měla být alespoň tři až čtyři týdny po svleku. A ještě k tomu v teple a hodně dobře krmená. Dva týdny jsou docela málo. Stejný druh jsem pářil včera a samička byla nacpaná k prasknutí. I kdyby chtěla před samečkem utéct, neměla by šanci :)

U toho rodu většinou 14 dní po svleku stačí.Záleží hodně na tom,jak dlouho nemněli novou krev.V určité generaci holt jsou Degeni a samice prostě nefunguje.Zbaští kluka a když náhodou ne,tak z toho stejně nic neni.Občas se zkoušela fixace samice špejlí přilepenou izolepou.

Mohu se připojit se svým dotazem? Právě dneska jsem spářila párek tohoto druhu. Samice během páření (zatím) sežrala 5 cvrčků, teď se zdá, že usnula a samec hned věděl, co a jak. Zajímalo by mě, jak dlouho po páření začne dělat ootéku a jak dlouho potom trvá, než se začnou líhnout první nymfy?
Díky moc za rady
B.