Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leguán zelený a otevřená tlama

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ohledně našeho leguána, dnes jsem ji zpozorovala na žárovce, její oblíbené místo, ale dnes měla i otevřenou tlamu, cca miutu - dvě, pak jsem ji raději navnadila na jiné místo. nevíte prosím, co znamená to otevření tlamičky? jde jen o chlazení se? četla jsem, že by to mohl být příznak i zápalu plic, ale nemyslím, že bysme byli nemocní, legoušek je aktivní, baští také pěkně..tak se jen raději chci ujistit..děkuji za odpovědi

Dobrý den,
neplašte, pokud byl na výhřevném místě, určitě se jen snažil zchladit. Je to způsob jejich termoregulace, obvzlášť v letních dnech je to u nich poměrně častý jev. Jen dejte pozor, aby měl vždy možnost zalézt do chladnějšího kouta a měl přístup k vodě.

:-) Děkuji mockrát za radu, myslela jsem si, že jde o způsob chlazení se, ale jen mě vyděsilo, že má v teráriu dost tmavých zákoutí a nádrž s vodou a ne a ne se schladit tam..sice nakonec vodou proběhla, ale že jí to trvalo :-) Tak ještě jednou moc díky.