Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený

Mám velikou prosbu, známá si donesla leguána zeleného, ale velice špatně žral. Podle mne je mu i zima a nyní již nejí vůbec nic a strašně jí zhubnul. Lze takového leguána ještě vůbec zachránit a jak? Ocením každou radu. Ráda bych si ho od ní vzala a pokusila se ho zachránit, ale nejsem si jistá jestli již není pozdě. Poraďtě prosím jak ho domuti aby žral.

Pokusím se ho vyfotit, jde o to že je šíleně hubenej, když ho vezmu do ruky jsou mu cítit kosti a je podle mne již apatický. Majitelka odjela do pátku do nemocnice takže jsem si ho konečně mohla vzít do ruky. Její přítel by se ho rád zbavil, protože vidí jak strašně trpí. Takže máme jen týden na vymyšlení plánu. Chtěly bychom aby byl pryč než se vrátí. Je mi ho moc líto, ale nerada bych mu chtěla přidělat ještě větší problém. Našla jsem si nějaké leguání jídelníčky na netu a jdu něco koupit. Přidaly jsme ještě jednu řárovky, protože tam měl zimu.

tak jsem se na něj byla znava podívat, je asi 40cm veliký od hlavy k ocasu (měřila jsem ho za zadní nohy bez ocasu), pokoušela jsem se mu podat jídlo z ruky, ale odmítal, nechala jsem mu to tam na talířku, ale myslím si, že na záchranu už bude asi pozdě - ach jo

no, pokud to dobře chápu ... tak jakási známá má zvíře v nevyhovujících podmínkách a zvíře trpí ... pokud to není dobrá známá a sama nechce připustit chybu a něco změnit, klidně bych na ní zavolala kompetentní orgán kvůli týrání zvířat. Pokud to je známá, se kterou chcete jetě někdy vycházet, zkuste ji vysvětlit co je špatně a přemluvit jí, ať to změní (že jí třeba poradíte a pomůžete). Nebo pokud si to můžete dovolit - dle toho, jak dobrá známá je (páč se to dá považovat za krádež - týrání netýrání), zvíře rostě odeberte a postarejte se o něj. Asi by bylo fajn vzít ho k dobrému vetovi, aby Vám poradil jaké jsou šance a možnosti. Samozřejmost je umístit ho urychleně do VHODNÝCH podmínek, dávat mu správné krmení, vitamíny, teploty a nechat ho v klidu. Dáte mu tím aspoň šanci.
Případně pokud chcete poradit od nás, samotné naříkání nepomůže. Musíte nám popsat ubykaci kde byl, čím se živil a jak vypadá (fotka) - ideálně také ubikaci, kam ho chcete umístit a jak se o něj starat. Lidé Vám tu můžou pomoci vychytat příadně mouchy a doporučit nejlepší postup. Ovšem z pouhého (ač možná oprávněného) naříkání "už je asi pozdě" a "měl tam zimu" toho moc nevydedukují.

Já v žádném případě nechci jen naříkat, ještě dnes jsme přidaly lampu kvůli teplu, koupila jsem několik druhů zeleniny a ovoce a dojela jsem pro vitamínové kapky. K vetovi se chystám, jen jsem to dnes nestilhla a před sebou mám dve 14h směny. Leuán je v ubykaci cca 110x40x60 - podle mne málo, měl tam jenom jednu malou žárovičku obyč nějakou malou miňonku, žádné slunce, žádnej kontakt. Vypadá trochu lépe - lépe řečeno není ledový a má víc síly, ale jídlo stejně nechce, nevím zda ho můžu nutit násilím? Kámoška je to v celku dobrá, ale s přístupen ke zvířatům je to katastrofa. Nemůžu jí přesvědčit ať ho dá někomu, kdo to umí. Fota se pokusím udělat co nejdřív.

Ak je 40 cm dĺžka čumák - kloaka,tak sa môže jednať o 4 až viacročného lega.Ak bol dlhodobo chovaný v takýchto podmienkach....môže byť už aj neskoro.Treba sa pripraviť na riadnu finančnú záťaž a poriadneho špecialistu na plazy a rátať s tým,že úspech nulový.Ale bez fotky...sa môžme len dohadovať.