Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chování užovky červené

Dobrý podvěčer ;-) mám doma samce užovky červené cca 7-8 měsíců.Když příjdu k teráriu tak se koukne,ale jakmile dám na terarium prst,třeba když tam je smítko,tak se zvedne do esíčka,kolikrát i vrtí ocasem,pak vylítne a prskne.Moc ho nevytahuju,přece jenom had není na mazlení,ale dá se s tím ještě něco udělat?Není to moc příjemný,když jen jdu např. vyměnit vodu a on se hned staví do esíčka...díkes :-)

Ono by možná stačilo nějak pořešit světlo. Když je terárko proti oknu, tak had vidí jen stín ve světle a cítí se ohrožen predátorem.

Ale spíš to bude jen nervák nebo puberťák. Tahat ho často ven nemá cenu, to je zbytečnej stres. Řekl bych, že se stačí motat kolem terárka a ono ho to časem přejde. Podle svojí zvěře můžu říct, že i hadi mají nálady.