Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Štíři v Chorvatsku

Dobrý den,
Zítra pojedu na dovolenou k moři do chorvatska a přemýšlel jsem, že bych si udělal výlet a zkusil si odchytnout nějaké štíry. Přes google jsem zjistil, že se v chorvatsku nachází Euscorpius gamma, tak se pokusím nějaké najít. Budu ubytovaný blízko vesnice Drage, která leží asi 35km východně od města Zadar.
Chtěl bych se zeptat, zda už někdo na "lovu" štírů v této lokaci chorvatska byl, jestli byl úspěšný (jestli se v této lokaci vůbec štíři vyskytují, nebo kam za nimi v okolí vyrazit), popř. zda zde nejsou jiná člověku nebezpečná zvířata ... abych pod kamenem nenašel pavouka co me může zabít, popř. udělat ze me spidermana. Jo a jestě jestli tito štíři nejsou nějak chráněni zákonem, abych neměl problémy.
Budu rád za každou radu, děkuji. :)

Ahoj,
my jsme se právě vrátili z Lošinje a poslední rádno jsme našli 12cm tmavého štíra na zdi domu. Trochu mě to viděsilo. Máme malé děti....jaké štíry jste tam potkali?díky za zprávu (andreyavlach@seznam.cz).Andrea

Hm, to je typický. S tím je třeba se smířit:-D
Lidi, co se bojí pavouků a štírů, potkávaj tuny pavouků a štírů. Lidi, co tam jedou kvůli nim, potkávaj gekony a zmije. Já, když vyjedu někam, tak tam najdu jednu uschlou ještěrku na silnici a jinak samý členovce (zajímaj mě ještěři).
Nejvíc zvířat většinou vidí někdo, kdo má panickou hrůzu ze všeho živýho :-D Takovej člověk by měl tvořit základ každý výpravy :-D