Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chamík, nejspíš plíseň

Dobrý den, před týdnem začal chamíkovi modrat hřbet, a po dvou dnech jakoby plesnivěl. Dnes jsem si všim že jeden roh hřbetu má uštípnutý a jakoby krvavý. Bhužel u nás ve městě není žádný specialista nebo veterinář, který by tomu rozuměl. nevíte co přsně to je? jak se proti tomu bránit a jaká je příčina?

Přikládam foto:
de747a5083

df656b4192

Jakou má lampu a jak blízko se pod ni dostane? (Jedna možnost)
Nezůstávaly mu na tom zbytky kůže? (Druhá možnost)
A jak často rosíte a jak velký má větrání? I když si nemyslím, že to bude příčina...

70w klasická domácí žárovka, mám tam i uv zářivku. Ktepelný zářivce se dostane nejblíže 13cm. A ještě bych se chtěl zeptat na barvu hlavy, je normální to bílo černé zbarvení? Rosím cca každou hodinu, udržuji vlhkost na 60% ale v dopoledních hodinách když mám školu rosím pouze ráno a pak až od 3 odpoledne do večera

Neblázněte, chameleona není nutný rosit ani denně, natož takhle často... tím ho zlikvidujete...
a 70W a na 13cm, to dělá přesně takový spáleniny, jaký má...a k tomu ta vlhkost - takže proto to vypadá jak to vypadá.

Dejte mu tam slabší žárovku - na kolik to vytápíte? A aby se k ní nedostal tak blízko...a rosit obden...

Třeba calciovku nebo zinkovou mast...
Nerosit vůbec, ani chámíka ani terárko - tak obden narosit, ale nedělat mu tam trvale mokro. Rozhodně nerosit takhle často. Krom toho, že vlhkost 70 bude i s jedním narošením, tak ani není úplně ideální.

proč tam chceš udržovat 70% vlhkost? Jemechamík je zvíře ze suchýho lesa a vlhkost by měla být do 60%, i těch samotných 60% už je hodně. Prostě ho obden naros a nehledej v tom vědu...u hodně malých mláďat je potřeba rosit častějc, protože se líhnou v období dešťů a potřebujou vyšší vlhkost, a taky kvůli tomu, aby se napila. Ale u odrostlých a dospělých chamíků je vyšší vlhkost na závadu.