Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nervozny leguan?

Ahojte asi pred tyzdnom som si obstarala maleho leguana, v chovprodukte povedali ze je tak mesiac aj nieco stary, ked som ho priniesla do noveho terarka vsetko bolo v pohode, leguan sa nechal pohladkat, bol kludny a aj zral, myslela som si preto, ze vsetko je ok, no za 2 dni prestal zrat a zacal byt nervozny, vcera zacal konecne zrat, no stale chodi po terarku sem a tam, vsade vyleza a skrabe na steny terarka, ako keby sa chcel dostat von, tak som sa chcela spytat ci je taketo spravanie u mladat normalne alebo mu nieco vadi? vopred dakujem za rady :)

já mám na výhřevném místě kolem 43 stupňů Celsia.40ti wattová bodovka...Myslíte že už je to moc ?on si může kdykoliv slézt dolů nebo jinam kde je teplota ted v létě tak 28stupnů + může se zchladit v bázénku...navíc nikdo ho nenutí aby tam byl...pozná to sám kdy už je mu moc horko??nebo se může přehřát?díky moc..

Tak bodovka 40w sice peče,ale nevím jestli tam nemá tmu.Bodovky svítí málo a chtělo by to něco s větším rozptylem.Jinak teplota je v pořádku.Měl by mít na výhřev 35-45.Když tam bude mít 43°c tak je to akurát.A s tou bodovkou se jedná i o velikost terka.Pokud máš malé terko tak to stačí,ale pokud už je to větší jedinec,tak to je slabota.

je to cca dvouměsíční mládě v teráriu 160x90x60(výškaxšířkaxhloubka)...má tam 40w bodovku + REPTI GLO 5 26W...a včera jsem přidAL Ještě zářivku 13watovou lineární takže ted tam už bude světla dost...a teplo tam je taky dost...přes zimu sice bude chladněji ale myslím že mu to dobře napodobí suché chladnější období...díky