Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kotě a pes

Ahojky, promiňte za OT, ale mám takový malý problém - máme dvouletou fenku jorkšíra a dnes jsme si dovezli koťátko. Jorkšír je v pohodě, vůbec na kotě neútočí, spíš naopak, ale kotě jen co uvidí psa, tak je naježí a začne syčet a vrčet. Nevíte, jak na to, aby se kotě nebálo?

Mám teda spíš opačné zkušenosti, kdy akčnější psi otravovali nově příchozí kotě, ale určitě si na sebe časem zvyknou. Řekla bych, že tohle je lepší situace, než když chce pes zakousnout kotě :-) , ale chce to ze začátku hlídat, nenechávat samotné.

to chce čas
naše čuby například když jde kočka ven tak i koťata hlídaj a hrajou si s nima
8-)
mimochodem pokud má někdo zájem daruji dvě koťata kříženci Mainské a domácí kočky
matka mainka otec domácí
koťata jsou kocour černé barvy a kočka želva po mámě s krémovou náprsenkou jako kuna
koťata jsou mohutného vzrůstu a grázlíci jak má být
do všeho koušou a se vším si hrajou

za každou cenu se jich nezbavuju ale pokud pujdou do dobrých rukou budu rád když udělají někomu radost :-)

To kotě neútočí. Bojí se a tak syčí, prostě se brání, občas asi sekne. Za pár dní si zvykne. Nelekat, nenutit, neděsit a budou za chvíli kámoši :o)

A taky se připojím, včera jsme vyndali kotě z motoru auta, má 500g (takže pidi), holčička, moc krásná, zdravá zdá se ... už máme kočky dvě a to je na byt až dost ... tak kdyby někdo chtěl ...

doufejme, že si kočka pohne, protože se jí pes pomalu začíná bát. A nechci, aby tady velela kočka :-) Zvláštní je, že když se jedná o to "dostat něco dobrého do čumáku", tak to kočce nevadí, že stojí cca 10cm od psa a je naprosto v klidu, žere, čeká až dostane pes, pak zase ona. Jen jak se ale dojí, tak se naježí

solidus - Dvě kočky a až dost? No, leda by se k nim přidali ještě dva kocouři... :-D Odkud jsi?
Kotě si zvykne. Všechny kočky, co máme prošly (až na jednu, která naopak za psem dráhnila, takže jsme usoudili, že tam co byla doma předtím asi psa už vlastnila) tím samým - ježení, prskání, dělání se velkým ... a všechny to přešlo. Akorát to teda chvíli trvalo, určitě dýl jak týden. Pokud se zuřivě neservali hned mezi dveřmi a neprojevují si otevřené nepřátelství... a mimochodem, co si dovedou dělat kočky s nově příchozí kočkou, to taky vydá - a nejlepší je pak, když je s nějakým tím "pánubohu poručeno" nechá člověk samotné doma a po návratu úhlavní nepřátelé honem vystartují z pelechu, kde leželi tělo na tělo a velmi teatrálně na sebe znovu útočí... :-D

rvačka zatím nebyla a doufám, že nebude. Někdy může být pes i na vzdálenost 10cm a je to v klidu a z toho je od kočky na půl metru a ježí se. Ale zdá se mi, že je to už trochu lepší. I když pes se jí začal bát, tak si dává záležet, aby ji obcházel z uctivé vzdálenosti :-)
Ted je ještě jeden problém a to neustálé mnoukání - hlavně v noci

Nojo, kočky mňoukaj... :-D Některý víc a některý míň. Kupříkladu naše Pacička nemňouká skoro vůbec a když, tak velmi tiše - pokud zrovna neloví. To nadělá řečí za deset koček. Ištara zase pravidelně trpí záchvaty děsu, že je zase opuštěná, takže se s řevem budí ze spaní. Většinou stačí jí odpovědět a zase klidně usne. Mimo to nemňouká vůbec. Kocour mňouká každý večer, když je vykázán z ložnice, ale je moc línej na to, aby to vydržel delší dobu... takže po nějaké chvíli jde nějam spát.
A pak mě ještě kibicují při přípravě večeře, ale to není mňoukání. To jsou úplně normálně hubatý.
Ale jinak toho moc nenamňoukají. Paci byla docela upovídaná, než si zvykla, že u nás bydlí nastálo. Nedávno dokonce přestala krást z koše na prádlo ponožky, což doposud činila kdykoli jsme nebyli doma. Ovšem trvalo jí to asi tak půl roku...

Hele, máš kočku nebo králika? :-D
Buď kup nějaký sprej na odpuzování koček a káble postříkej nebo jí nakup spoustu hraček - zde je ovšem problém v tom, že kočka považuje za hračku to, co chce ona. Takže taková kartonová krabice, dva zmuchlané papírky z koše na tříděný odpad, brko které vypadna papouškovi a uzávěr od pet lahve jsou nakonec obvykle vyhledávanější, než balonek ze zverexu s rolničkou, peříčkama a jinými vymoženostmi.
Jinak - jako s děckem. Okřiknout, plácnout. Teda spíš zasyčet a lehce plácnout. Ale vzhledem k tomu, že kočky jsou vůči výchově značně imunní, je to s ručením omezeným...