Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pandinus imperator-skupina???

Dobrý den, rád bych doma měl tahle štíry (pandinus imperator) a v literatuře jsem se dočetl, že je potřeba je chovat ve skupině(nebo je to alespoň lepší), tak mě zajímá jestli by to měla být skupina např. 1,2 (jako třeba u nějákých ještěrů), nebo stačí prostě tři kusy štírů(např. tři samci, dva samci a samice, tři samice...) nebo tak nějak...
díky moc

loading...

Zdarec,já chovám štíry H.spinifer(což je obdobné) taky ve skupince 2 samic a 1 samce a zdá se že je vše v pořádku,štíři přesto používají každej sůj úkryt atd.,že by byli namačkaní na jednom místě jak se taky píše se mi moc nepotvrdilo:puff:

Vhodná chovná skupina je 2 samice a 1 samec, pak dostatek ukrýtů, vice samců urcite ne mohlo by dochazet k bojum ohledne dominantního postaveni ve skupine.

nevim jak u Heterometrů, ty jsem nikdy neměla, ale u Pandinusů jsem teda žádné boje mezi samci nikdy nezaznamenala. Měla jsem skupinu asi 11 zvířat obou pohlaví, ze které jsem potom udělala 2 skupiny ve 2 ubikacích, vycházelo to na 3,3 a 3,2. Byla tam společně zvířata obou pohlaví, více samců i samic a nikdy mi tam nikdo s nikým nebojoval, obě skupiny se rozmnožovaly.