Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V.b.bosniensis - legální nabytí

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, které "papíry" musím obdržet spolu se zvířetem při jeho nákupu (jedná se o odchov Vipera berus bosniensis), abych jej mohl legálně chovat?
Druhy, které zatím mám, nejsou u nás chráněné. Jedná se o nákup v D a vím, že dostanu prodejní doklad (to je pravděpdobně v D běžná praxe, loni jsem od stejného chovatele takovýto doklad dostal, jednalo se o ammodytky). Ostatní nákupy jsem vždy uskutečnil vždy v ČR. Na tomto poli nemám moc zkušenosti.

Je toto dostatečné?

Předem děkuji.

Současnou legislativu neznám, nicméně u nás je V. berus bez ohledu na subspecie, zařazena do kategorie Kriticky ohrožené. Povolení chovu může udělit správa CHKO nejbližší místu bydliště žadatele. Tudíž bych doporučil obrátit se s dotazem přímo na ně. Jedná-li se o zvířata z odchovů a s prokazatelným původem, neměl by s tím být problém.
Varianta II: vydávat "bosenky" za třeba V. barani. Ty nikdy nikdo neviděl, tak je nemá s čím porovnat.;-)

Současnou legislativu neznám, nicméně u nás je V. berus bez ohledu na subspecie, zařazena do kategorie Kriticky ohrožené.

Tak by to mělo být, pokud jsem něco nepřehlédl. Nicméně je znám případ, kdy ouředníci u jednoho páru V.b.bosniensis usoudili, že není třeba povolení k chovu KO druhu, neboť u nás nejsou. Vcelku logicky, avšak v rozporu s legislativou, která subspecie, jak už Jirka píše, v tomto směru neuznává.

Jedná-li se o zvířata z odchovů a s prokazatelným původem, neměl by s tím být problém.

Jo, když si vzpomenu, tak na pořizování KO hned zapomenu. :-D Je to zase jen a jen o tom, jestli narazíš na člověka, nebo na P.lacus.