Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želví dvojčata?

Zdravím, v těchto dnech se mi líhnou mláďata želv čtyřprstých a 6. v pořadí
mě dnes ráno dost překvapilo. Na pupíku má ještě jedno maly mrtvy dvojče,
jinak vypadá ale zcela vyvinutě. Setkal jste se s tím někdo? A jak dál?
Nechat to být až mrtvé mládě odpadne nebo oddělit? Jak moc je ohrožené
živé mládě? Pokusím se vložit foto,
Díky za odpovědi.

Asi bych zaškrtila ten pupečník a nechala to být. Zaškrtila proto, protože to mrtvé dvojče se začne rozkládat a pokud je spojené živýma propustnýma cévama s tím živým, tak hrozí sepse toho živého mláděte. Což ale hrozí i u toho, když se do toho žloutkového váčku fikne, takže bych to asi jenom nafest podvázala.