Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prázdné terárium po chameleonovi - co do něj?

dwZdravím!
Mám prázdné terárium po chameleonovi a přemýšlím co do něj nyní dát.
Hodně se mi líbí Phelsuma madagascariensis grandis a Lygodactylus williamsi. Nevím, ale jestli by jim terárium rozměrově vyhovovalo. Popř můžete doporučit jiné druhy. Terárium budu tento týden předělávat, budu dělat pozadí a vysazovat ho. Byl bych rád kdyby mi poradil někdo kdo má s chovem těchto krásných ještěrů zkušenosti. A ještě jestli chovat v páru nebo samostatně.
Jedná se o rohové terárium
Rozměry:
-výška: 80cm
-přední stěna: 90cm
-hloubka: 65cm

Nyní budu dělat pozadí z polystyrenu a pěny. Předem děkuji za všechny rady a tipy!

Foto terária:
[http://img13.imageshack.us/img13/9762/183788205875 07609301265.jpg]
http://img13.imageshack.us/img13/9762/183788205875 07609301265.jpg

Děkuji za rychlou odpověd.
Myslíte teda že pozadí nevyužijí.... chtěl jsem to tedy i kvůli vzhledu ale když to osázím a dám tam ty bambusové tyče tak by to mohlo být v pohodě.
Jinak jsem se ještě díval na Phelsuma klemmeri pro tu by to bylo asi až moc velké že?
Ještě jednou díky za info. :-)

Tak to se musím znovu podívat.
V Brně v Baumaxu jsem chtěl koupit do nového terária tlustý bambus. V té zahradnické části jsem ho našel, ale byly všechny popraskané a pod 200Kč nešly. Tak jsem vzal trubky - stejný účel plní a je-li člověk šikovný, stačí oblemcat trubku nějakým lepidlem a naházet písek, rašelinu... cokoliv.

jasně, no...já jsem takhle dělala trndám nory ke kladištím. akorát někomu se spíš vyplatí koupit rovnou ten bambus, než se s tim patlat, páč ve finále když kupuje lepidlo, připočte čas atd, tak je na stejný ceně. Navíc ono pokud to bude opískované, tak felsumy na tom asi nebudou moc chtít sedět.

Tak pro klemmerky bych řekl, že je to až moc velkej luxus :-). Když jsem ještě měl grandisky v terárku se zadní stěnou, prakticky jsem je na ní neviděl. Voni radši lezou po hladkým rovným povrchu. A jsou to dost čuňata, všechno poserou, nejvíc teda sklo na dvířkách :-D
Edit: Ještě tam můžeš prdnout třeba 1,1(klidně i 2) Gekko gecko . Ty jsou taky hezký, velký, levný a ne nějak moc nároční gekoni a terárko by jim stačilo taky.

Tak vypadá to na ty grandisky, teď jsem přišel od místního chovatele (možná znáte- Karel Zavadil) a má ještě 1 grandisku a 2 vajíčka v inkubátoru které se mají vyléhnou cca. do měsíce tak budu brát je.
Už se na ně těším :-) Na Gekko gecko jsem se taky díval, ne že by se mi nelíbily, ale felsumy se mi líbí víc :-)
Jinak jaký jste použili substrát do terárka? A jaké druhy rostlin ... asi nějaké bromelie a co dál? A ještě ty rostliny mám dát jen na dno nebo se dají i nějak jinak vysadit když není to pozadí? Děkuji :)

Teď už dávám do terária kytky v květináči. Bromélie třebas přichycený na kůře a i s tou kůrou přidělaný v terárku třeba k těm bambusovým tyčím, nebo na stěnu tera. Jako substrát stačí rašelina s pískem, hrabanka, nějaká cypřišová kůra...
Kytky klasika, bromélie, potos, chlorophytum, ficus, anthurium, Fittonie a hromady dalších....

ono se to dá, ale je s tím hodně práce, navíc pokud se jedná o větší ubikaci. Páč si ty bambusy musíš nechat nařezat na poloviny (nebo si je nařezat sám, pokudf jsi dost šikovnej a máš na to vybavení), pak je nalepit na nějakou podložku a vypěnit PUR pěnou. A ucpat konce, aby se dovnitř neprovrtával krmný hmyz. Vypadá to hezky a zvířata po tom ráda lezou, ale ta práce s tím..

Z mé zkušenosti.... pozadí z bambusu je lehké na výrobu, nemusíš nic tvarovat, natírat, apod. Stačí jen nařezat bambusy na stejnou délku (dělal jsem to pilkou na železo) naštípat na půlky (jde to opravdu jednoduše) a přilepit akvaristickým silikonem. Phelsumy po něm budou rády lézt :-)

Přikládám fotku pro představu teď už terárko vypadá trochu jinak. Pokud dáš na pozadí bambusy o dostatečně velkém průměru tak v nich phelsuma bude pořád zalezlá .