Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neznámý had v Chorvatsku

Dobrý den,

před měsícem jsem byla v Chorvatsku (Makarská), kde jsem se potkala s hadem, kterého nemůžu najít.
Byl štíhlý, dlouhý, krásně sytě zelený (jako pastelka) s modrou hlavou. Děkuji moc za odpovědi.

Dnes jsme ve skalách, u moře, pár metrů od hlavní pláže zažili poprvé v životě nejbližší možné setkání s hadem. Leželi jsme na kamínkách na lehátcích a najednou vylezl od moře zpod kamenů dlouhý zelenomodrý had, přeplazil se přes nohy přítelkyně a pomalu zalezl pod kameny nad námi. Když lezl přes její nohy zrovna se na chvíli zastavil a vztyčil hlavu. Přítelkyně se odmítla podívat, co přes ni leze a asi dobře udělala, protože by jí bylo určitě slyšet až na hlavní pláži😃

Tak jsem se snad dopídila: bohužel zřejmě jedovatý Malpolon Insignitus - Šírovec východní.
Je jedovatý, ale člověk má jen malé reakce. Ten nemá po těle vzor (jen nějaké) tečky. A je i zelený. A dorůstá až do 3m - to by odpovídalo tomu, co jsme viděli my. Nám překřížil cestu.
No nic, děkuji všem, kdo ho také viděli, protože nám nikdo nevěřil. Chorvati tedy jo, ale ti říkali “dobra zmija”