Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka neškrtící mrtvou kořist

Je normální, aby moje užovka, když ji krmím, "nelovila potravu"? Krmení asi probíhá tak, že jí tam dám rozmrazenou a ona aniž by ji škrtila, tak se k té myšce přiblíží a začne ji jíst. Takhle to dělá, i když jí tam dám jednou za čas živé holátko.
Díky za odpovědi.
Změna předmětu, původně: Krmení (Aurifer)

Dostali jsme ho od známé, která se ho bála a podle toho se i chová ten had. Žrádlo dostával sem tam myš nebo potkana, proto útočí bezmyšlenkovitě a je jedno jestli kousne do klavy, packy nebo ocasu. Hlavně to musí být živé a běhat. Potom se diví, že oběd kouše :-/
Samice je na tom líp, ta se naučila čekat až oběd vystrčí hlavu, takže není tak pokousaná.

útočí bezmyšlenkovitě a je jedno jestli kousne do klavy, packy nebo ocasu.

hele ono tohle nebude vychovou :-) mym hadum to je taky vetsinou putna kam kousnou. Proste co je v dosahu to berou. A je jim jedno jestli je to zive a behato,nebo mrtve a mavam s tim v pinzete a nebo mrtve a lezi to :-)

Můžu jen potvrdit co říkal tady kolega. Jestli je to bezbranné holátko, tak jakou potřebu by měla ji zabíjet, když ho může s mnohem menším vytížením sníst jako již mrtvé. A pokud s ním třepeš, tak je to právě ono - cítí že se kořist hýbe a aby si mohla pochutnat, tak ji musí znehybnit (zabít). Je to tak jednoduché jak to zní.