Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa constrictor vs. Python regius

Dobrý den,
rozhoduji se mezi pořízením krajty a hroznýše. Zajímaly by mě Vaše názory na plusy a mínusy obou druhů, co se týká například jejich aktivity, agresivity, přijímání potravy, vztahu k chovateli apod., co Vás napadne..

Jaké jsou vlastně mezi nimi rozlišovací znaky? (pominu-li odlišný původ)

Děkuji za odpovědi!
Bára

Ak si si o nich aspon nieco nasla, tak vies, ze aktivita je u nich zhruba rovnaka. Agresivita tiez, constrictory su vecsinou pazravy, reginy si davaju dost casto pauzy v zrani.
constrictory su oproti reginam dost vecsie, teda potrebuju viac priestoru. Inak su to obidva v celku bezproblemove hady. Az na to zranie u regin.
Vztah k chvatelovi? To nieje pes. Chovatela berie had bud ako hrozbu (a utoci, pripadne unika do ukrytu), alebo nieco v jeho okoli, co mu neublizi, teda ho to tolko nestresuje.Kazdopadne to niesu zvierata na mazlenie a vytahovanie.

Jaké jsou vlastně mezi nimi rozlišovací znaky? (pominu-li odlišný původ)

Srandicky co??:-D
Skus pouzit google.:-)

Hroznýš je velká tlustá líná popelnice, většinou nekoušou, regíny jsou menší, líný a většinou moc nežerou.
Do regíny jako prvního hada bych už nešel, ty jejich nežrací období dokážou pěkně potrápit.
Aktivita u regiusek je ještě menší než u hroznýše, prostě obecně hadi nejsou moc ,,akční".

Jinak vpravo nahoře je kolonka ,,Hledat" ;-)

Tak já mám regínu asi 2 měsíce nově. Je fakt, že já blbec ji koupila na burze, takže jsem musela nakonec rozkrmovat, ale teď si nemůžu stěžovat. Žere jako popelnice a šmejdí snad 24 h denně. Vůbec nezalézá do úkrytu. Při manipulaci je naprosto v klidu a ani se nestáčí do koule.

Pročti si mraky vláken k oběma druhům tady na TP.

A samozřejmě zakoupit tyto dvě knihy, kde za směšnou cenu získáš souhrn základních informací:

http://www.robimaus.cz/cs/edice-abeceda-teraristy/ 159-hroznys-kralovsky-9788087293027.html
http://www.robimaus.cz/cs/edice-abeceda-teraristy/ 158-krajta-kralovska-9788087293010.html

Sama se rozhodni podle svého vkusu a možností. Třeba si koupíš oba druhy. Pokud ano, nechovat ve společném teráriu...:-D