Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chová někdo zavíječe moučného?

Hledám zpestření krmné dávky pro dendrobátky a larvy zavíječe voskového se mi zdají moc velké. Občas si larvy zavíječe moučného (nebo jiných "potravinových molů") přinesu domů s nákupem, a žáby se po těchto červících můžou utlouct. Zkoušela jsem hledat, ale všude vidím že se chová jen ten zavíječ voskový. Máte tedy někdo s menšími zavíječi nějaké chovatelské zkušenosti?

Taky chovám tyhle "moly" pro zvířata, mohou se utlouct jak po různě velkých housenkách, tak i po dospělých molech. Taky jsme si je tehdá zavlekli s nějakým nákupem a máme jich doma a v chovatelském zařízení plno, takže jsem si násadu prostě nachytala doma :-D Stačí zavřít pár molů do sklenice se strouhankou, ovesnejma vločkama atd, dát je na teplo a jedou jak diví. A pak jenom do terárek vypouštět moly nebo vybírat a zkrmovat housenky.