Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odchyt zatoulaneho sklipkana

Zdraim vsechny

utekl mi sklipkan a cas od casu se ukazuje v jedne dire z podlahy, potrebuji poradit
- je to teritorialni zalezitost, rozumejte bude se v te dire objevovat porad, nebo ma tendence se po vyrusovani odstehovat?
- neznate nejakou metodu jak ho z te diry vylakat o kousek dal smerem ven? pri kazdem po kusu o odchyt okamzite zaleze do diry a den dva se zase neukaze

Dekuji vsem za libovolny postreh a pomoc.

DKK

Já bohužel musím říct, že za těch pár let, co jsem sklípkani "dělal", mi utekl větší jen 2x a v obou případech se po nějaké době (2 týdny a měsíc) objevil sám a to přes den (na zdi, na zemi). Kde byl nevím a útěk jsem neviděl.
Přestěhovat se může a nemusí. S tím hadrem je to dobrý nápad, ale jinak je to o rozebrání podlahy. Nedávno jsem 2x skoro kompletně rozebíral kuchyň, když mi zdrhla ještěrka. Máme kočky a to je pak jen závod, kdo to najde dřív :o)) Moc jsem neporadil, chtěl jsem tím jenom říct, že bych vyvíjel maximum aktivity, než to nechat pasivně na pavoukovi :o( Pokud to rozebrání není možné, pak baterka, ticho, klid, hadr a čekat :(

Ať se daří.

Ten hadr bych řešil takhle - lehce vlhký, ne úplně modrý (předpokládám nějakého "klasického" zemního babouka, Brachypelmu apod.) a nad něj nějaký slabší zdroj tepla. Aby to místo bylo pro pavouka lákavé - lehce vlhko, trošku teplo.

a nebo vysavač do díry :oD sorry :o)

můžeš zkusit drastičtější metodu a to vázací drát - jen co nejtenčí(aby se dobčře obtáčel), ale aby se snadno nepřetrhl, když uvidíš pavouka čučet z díry, hodíš mu omotanýho cvrčka/švába, on se zakousne, ty opatrně táhneš a bud se povede, nebo jsi neopatrnej a vylomíš mu chelicery...