Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nezájem o ... cokoliv

Dobrý den!
Mám 8 měsíčního samce Chameleona Jemenského z domácího chovu zakoupeného na tera burze v Plzni. Chov byl v pořádku až do teď (asi 3 týdny zpět). Chameleon začal odmítat cvrčky, jelikož je skoro přestal žrát, nasadil jsem larvy potemníků po kterých šel hned jak je uviděl (snědl jich i 7-8 denně za což jsem byl rád, protože konečně zase něco žral). Ale v poslední době (týden zpět) už nechce ani je. Tak sem mu na naší louce nachytal sarančata a kobylky. Sarančat se skoro nedotkl ale po kobylkách šel, jenže ty jsem zase nechytil tak často a ne takové množství. Takže teď mám doma cvrčky, sarančata, larvy potemníků a moučné červy. Z toho žere tak 1-2 larvy potemníků.
Pije skoro každý den z kapátka, vylučuje taky pravidelně (každý den), jen asi minulý týden 2x obden.
Terárium je z OSB desek 50x50x100 s pískovaným pozadím. Větrání dole pod šoupacími skly a část horní desky (otvory kryté plechvou mřížkou). Zdrojem tepla je 40w bodová žárovka + repti glo 5.0 26w (před 2měsíci měněno za nové) (počítám s tím že za to repti glo nebudu mít moc kladný ohlas, podle toho jak jsem pročítal fórum :-) )
Teploty v teráriu: 15cm od žárovky 39-40°c +- , v polovině 25-27°c a dole 23-24°c. V noci je okolo 20-22°c. Terárium rosím 1x denně + dole je ještě vodopád, který je spolu s žárovkou a reti glem napojen na 12hod. spínač (od 7:00 do 19:00), průměrná vlhkost od 50-70%. Podestýlka: štěpky jedlové kůry (před 2 měsíci čištěná)
Jinak chameleon je čilý, nijak nepolehává ani se neschovává. Občas ho beru i ven do bytu, ale to jen když chce on (vleze si na větev v blízkosti kde otevírám terárium a šmátrá po skle, tak mu otevřu, přistavím rampu z kroucené vrby a on je tak 10-15 min mimo terárko, během toho se aspoň vyvětrá terárium.
A ještě 2x týdně má REPTIVITE od ZOO MED'S a 5x týdně Biomin H.
Za fotky se omlouvám, ale víc jsem nestačil. Nebyl zrovna dvakrát nadšený a když začal syčet hned jsem foťák schoval. Ještě nějaké dodám jestli bude mít lepší náladu a nebo jestli seženu kvalitnější foťák.

No snad jsem na nic nezapomněl.
Předem děkuji za rady a když tak cokoliv zodpovím.
David C.

PS: mohl bych dodat pár fotek teď když spí :-)

Já mám ted podobný problém se 7 měsíční samičkou.Doteď spořádala tak 20 strednich cvrcku denně.Pak sem ji zacal dávat kobylky co jsem nasbíral na louce,po tech se mohla utlouct.Najednou jak kdyz utne,nechce žrát .Cvrcci ju nezajimají ,ty kobylky už taky ne.Navíc začla šmátrat na sklo terárka a kdykoliv jí ho pootevru ,už je venku.Nutno podotknout ,že předtím se jí ven moc nechtělo.Jo taky se dvakrát pokusila na mě vystřelit jazykem.
Nevíte čím by to mohlo být.
Jinak podmínky chovu jsou od začátku stejné,vápník denně,vitamíny reptivite obden,teplota ok.
Díky za rady

Na obličeji mohlo něco být, třeba piha. Já když dávám jednomu chamíkovi jablko, které je jakoby bezbarvé, tak mi taky chce kousat místo něho prst, nějak to jablko moc nevidí, ale prst (opálený :-) ano. Na oko mi nikdy nechtěl vystřelit, i když s ním hodně chodím ven. Ale je fakt, že nějak instinktivně na to dávám raději bacha.
Jaká je vlhkost v terárku? Větrání je ok (nahoře a i dole)?

Jj v misce má ještě další, ale nastal jiný problém :-D . Za dobu co nežral cvrčky se mi dost snížil počet cvrčků (asi se požrali a nějací chcípli) tak teď zase řeším čím budu krmit. Cvrčků mám asi tak 20-30, potemníků no dost :-D ale ty asi dám kamarádovi. A nakupovat cvrčky pojedu až 13.8 do Vodňan. Tak asi budu krmit smýkaným hmyzem, a nebo koupím nějaké ty chcípáky ze zvěráku :-D

Právě jsem přišel ze zverimexu, kupoval sem 1 krabičku cvrčků a myslel jsem že snad omdlím nad cenou :D 84kč za malou krabičku ... aspoň že to nejsou žádní chcípáci , vypadají dobře a jsou to jen dospělci.

ale jinak do zverimexu už nejdu, za tu cenu mám od chovatele z Vodňan 300-400ml a velikost jakou si určím.
Pán je moc ochotný a jsem rád že aspoň jednoho solidního prodeje jsem našel

No nevím jestli ta paní třeba nekrachuje, něco sem slyšel že jí nejdou kšefty, ale při těch cenách se ani nedivím :D a taky ty podmínky v čem je má, krabičku dá do poličky a víc jí nezajímá. Doma jsem je hned dal do velkého plastového boxu (kde chovám cvrčky z Vodňan) a všichni cvrčkové se úplně perou o místo pod žárovkou

a tvl doufám že bude, dneska měl 5 cvrčky (dokonce z ruky, což už dlouho nebylo :D ) a pak jednoho motýla co mi vlítl do pokoje :D .

ale stejně pořád nechce víc... v misce má a nwm no, jinak včera měl 8