Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezvykle výrazný přechod těla v ocas

Zdravím, dneska jsem čučel na samici užovky a má nějak výrazný přechod těla v ocas, takto výrazný určitě nebyl, navíc má po krajích relativně tuhé ale ne tvrdé boule. Nenapadá vás co to je? Vejce neočekává, teď jsem jí čistil tak zácpa snad taky ne. Jediné co mne napadá jestli jen není vyžraná jak prase, aneb poslední dobou jsem jí dost dopřával, či spíše používal jako dojídače. Děkuji za postřehy :-)

Myslím si, že je to tuková tkáň. Užovky si ukládají tuk právě na konci těla před ocasem. Při pohmatu to bude spíš měkčí než zbytek těla. Toto se stává i u hodně krmených korálovek. Obecně k tomuto tíhnou spíše samci, ale už jsem to viděl i na mladých samicích, které byly překrmování ve snaze o urychlení pohlavní dospělosti.