Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokles teploty

Dobrý den mám problém, poklesla mi teplota v inkubátoru u snůšek korálovek a užovek červených na 22C ,nevím na jak dlouho. Nejsem si jist jestli to vajíčka vydrží. Normálně inkubuji při teplotě 29-30C. 22C je dost málo přežijí to? Děkuji Kubernát

Předmět Autor Datum
Nemal by to byt problem. Vela ludi inkubuje vajicka uzoviek, koraloviek, chamikov, ciliatov atd iba…
danio007 30.07.2012 15:53
danio007
pokud ta teplota neklesla a zase nestoupla příliš rychle, ale měnila se pozvolně, tak se vůbec nic n…
Aurifer. 30.07.2012 16:13
Aurifer.
Moc děkuji za odpověď, udělali jste mi radost. Kubernát
Kubrt 30.07.2012 16:19
Kubrt
taky si myslím že kolem 30 jeto docela dost,užovky to snesou ale jak píšou jiní mládata se líhnou zb…
1kraken 30.07.2012 23:03
1kraken
Kdysi jsem inkuboval vejce užovek (guttaty, obsolety, schrencki) bez inkubátoru (v substrátu - tehdy… poslední
Vladěk 31.07.2012 09:02
Vladěk

Nemal by to byt problem.
Vela ludi inkubuje vajicka uzoviek, koraloviek, chamikov, ciliatov atd iba na terarkach. Takze nocne poklesy na tych 20-22 su bezne a zvierata sa normalne liahnu. Len to trva o nieco dlhsie, zato mladata su silnejsie a krajsie.

Inak, samozrejme mylsim bezne druhy, nie nejake spesl uzovky...

pokud ta teplota neklesla a zase nestoupla příliš rychle, ale měnila se pozvolně, tak se vůbec nic nestalo, jak už psal rybička.

Naopak, noční poklesy by byly ku prospěchu věci, inkubuješ zbytečně na dost vysokou teplotu.

taky si myslím že kolem 30 jeto docela dost,užovky to snesou ale jak píšou jiní mládata se líhnou zbytečně rychle amůžou se pokroutit -při teplotách kolem a už těsně nad 30 v určitém období inkubace vajíček jsou nato celkem náchylné -smutná vlastní skušenost-sám se snažím držet 27-28,tyhle velké poklesy by měla ustát konstrukce inkubátoru ,udržet pokles teploty teda spíš pozvolna vychladat,mam inkubátor z mražaku,a mám spíš strach aby se nesplašila elektrika abych to spíš neupekl,proto mám dilema jestli dát inkubátor do sklepa/15stupnů/ nebo ho nechat v hadárně v podkroví kde to leze až na 30,běžně tam je 24-26 takže tam nějaký podchlazení nehrozí spíš naopak.mám tam dva topný kabely přes regulátory nastavený na nějakej přiměřenej výkon a hlídá to rt-2 jede to čtyři roky bez zastavení a zatím to líhne sice jen žofky ale docela dobře,hrbáčky jsem měl naštěstí jen jednou jednu snůšku která byla jinak než ostaní ata se pokroutila,jedno mám ve formalínu zbytek pořešila kalifornika,jak píše auri hlavně se vyvarovat teplotním náhlým šokům

Kdysi jsem inkuboval vejce užovek (guttaty, obsolety, schrencki) bez inkubátoru (v substrátu - tehdy nadrobno naškubanej vlhkej molitan) jen tak položeny v krabičkách na terariích. Hledal jsem prostory obvykle nad žárovkou (kde teploty dosahovaly během dne cca 29°C).
Takže s pravidelným nočním vypínáním terarií mi každou noc klesala i inkubační teplota na pokojovku (22-24°C) a řekl bych že to nemělo na úspěšnost líhnivosti téměř žádný vliv. Líhnivost jsem měl téměř vždy minimálně okolo 90%.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru