Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán spánek ???

Dobrý večer, právě jsem viděl svého leguána jak leží na výběžku umělé skály s hlavou položenou na bok. Chci se zeptat jestli to je normální? Ležel jak pes, bezvládně, ale když jsem se přiblížil tak se probral. Je to normální? Celkem mě to vyděsilo, vypadal jak mrtvolka. :-(

Podmínky má. Jen mě vyděsilo, že ležel bezvládně jak pes když se vyvalí na bok. :-D Lekl jsem se teda pořádně no :-) Tak snad opravdu jen odpočíval. A ještě bych se rád zeptal jak dlouho trvá svlečení staré kůže? Zůstal mu takový starý kousek na hlavě tak jestli mu to ještě odpadne samo?

Náš legoš taky párkrát za den vytuhne. Leží si na slunící polici, nohy podél těla, oči zavřené a hotovo. Taky kam by se honil, že?
Jestli má na hlavě nějaký zbytek kůže, potři jí opatrně olejem (stačí trochu kuchyňského) a po chvilce by to mělo jít dolů úplně v pohodě. Jestli na sebe nedá sáhnout, tak aspoň zkusit nějak natřít, nebo namočit hlavu... :-)

Zatím je plachý, tak mu to aspoň rozprašovačem stříkám. Jinak trochu mě štve, že zatím nechce žrát sám z misky. Jenom dneska a to si vzal až když jsem mu ten list strčil až pod čumák. :-) Měl bych ještě jeden dotaz, často se mi stává, že nechce být pod světlem, ale leží někde bokem. Není to nebezpečné? Tím myslím to, že přichází o to UV záření? Děkuji za odpověď.

Světlo, které svítí celý den je 100W Swamp Basking Spot od Exo Terra a pak tam mám ještě Repti Glo 5.0 taky od Exo Terra. Pod světlem má cca 37 stupňů a v celém od 24 do 29. Mám ho teprve pár dní (4). Včera večer a dneska ráno si vzal z ruky list pampelišky a květ tak aspoň něco. :-) Jinak misku má na vyhřívací poličce, někdo mi to poradil taky na poradně.

Tak ono pokud ho máš teprv 4 dny, tak je normální že moc nežere...ještě je ve stresu z nového prostředí. Až se rozkouká, rozežere se. Miska na polici je OK...ale ta teplota na 100W žárovku mi přijde nějak málo. V jaké výšce ta žárovka je? Mohl bys poslat fotku terárka?