Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Finální úprava pozadí

Ahojte.

Zrovna vyrábím terárium pro agamu a nějak se nemůžu rozhodnout, jak upravit vnitřek proti vlhkosti a odírání. Četl jsem, že spousta z vás použila spárovačku, ale jelikož jsem si už hodně pohrál s vybarvováním, potřebuju nějakou transparentní metodu. Našel jsem možnosti jako lepidlo rozředěný ve vodě nebo tmel (jako tady http://www.lizard-landscapes.com/Fake-rock-wall-be ginner.html). Ale určitě chápete, že nechci udělat chybu a raději se zeptám. Doporučí někdo vhodnou variantu a materiál?

Aka agama? Predpokladam, ze fuzata, takze neajky problem z vlhkostou zrejme odpada :-D
Aby sa mi nedrolil piesok tak najprv rukou osucham cele pozadie. Piesok ktory drzi slabo sam odpadne. Potom zriedim duvilax na dlazbu a obklady z vodou v pomere 1:1 a cele pozadie pretriem. Necham zaschnut a este raz to zopakujem. Pozadie to trochu akoby zaleje a piesok pekne drzi.
Duvilax je sice biely, ale po zaschnuti tensej vrstvy je priesvitny. Takze farbu pozadia ti velmi nezmeni.

Jo vousatku. No vlhkost od rosení třeba není, ale třeba když vyleze z "bazénku" tak má vlhký břicho a pak se vyleze slunit... Možná hrotím, ale může se obarvit ne? Mám totiž stejnou technikou, teda lepidlem na kachle, udělaný i vybavení terária.
Nicméně se přikláníš k tomu lepidlu jo?

Pri pustnom terarku kde je dost vysoka teplota, ako dlho mylsis ze bude mat to brucho vlhke?
Ofarbit sa od coho? Aku farbu si tam pouzila?
A co znamena vybavenie teraria? miska na vodu alebo co?

Ja som robil z duvilaxom aj pozadie k cenchriakoma vlhkost to zvlada uplne v pohode. Aj ked je pravda, ze nerosim priamo na terarko, ale je tam ovela vyzsia vlhkost ak o pri fuzatke...

Já sem chlap.

A obarvit se od finální barvy co je na povrchu, což je směs tónovaček. Misku mám sice v plánu dělat taky, ale tam použiju nějaký opravdový lak. Vybavením myslím to, co dělá ten borec v odkaze v prvním příspěvku.

A myslim, že bude vlhké dýl než je cesta na to vybavení... No uznej

Sorry.

Ak to mas natrete z farbou tak pouzi bud bezfarebny lak na detske hracky, alebo ten duvilax.

Ja nehovorim, ze bude vlhka max tu cestu pod vyhrevku, ale uznaj, ako dlho asi tak bude mokra? 2minuty? Mam to pozadie pri cenchriakovy kde je vlhkost ovela vyzsia ako pri fuzatke asi3 roky. An jediny problem, a ze tam niekedy ma fakt mokro...

Ten Duvilax je průhledný a omyvatelný ? Mám povrch natřená barvou na zdi a oni mi s*rou vyloženě jen na ty ostrůvky a ty nejsou moc omyvatelný .... Potřebuju vytvořit matný film, který povrch zpevní a dodá mu omyvatelnost ... takže Duvilax anebo Matný bezbarvý lak s potravinářským atestem ?