Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pandinus Imperator,HETEROMETRUS PETERSI

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně těchdle dvou druhů protože u obou jsem měl namočený kokos abych dosáhnu vlhkosti která by měla být optimální ale všimnul jsem si že u obou druhů se objevily nějací broučci které maji na zádech a u končetin tak kdyby jste někdo věděl jak se toho zbavit budu vděčnej pokud by si někdo nebyl jistej tak můžu sem pak přidat fotku jinak předem děkuju za odpovědi.

taky jsem choval uplně stejným stylem ale v rašelině...a taky měli na sobě ty parazity(takové bílé až žlutooranžové)...ale nakonec jsem se někde dočetl že pokud jich není nějak extremně moc že by mohli štíra zadusit tak se to nějak nemusí řešit a štír se jich po svleku stejně zbaví.jinak o žádných anti přípravcích vhodných pro štíry nic nevím...ale ti paraziti se podle mě líhnout ze cvrčků a zdechlin které štíři nedožerou...100procentně neporadím...ale vidím že nikdo nepřispěl tak je můj příspěvek lepší než nic...hodně štěstí v chovu:)

Ahoj.
To jsou nějací roztoči. Mám je taky u všech vlhkomilných druhů.
Prakticky jak je dotáhneš tak se jich nezbavíš.
Důležité je je udržovat na uzdě. Odebírat zbytky potravy, čistit terko. Když je vidíš na štírech, je dobré je smetnout jemným štětečkem.
Mě většinou nalezou na zbytku cvrčka a pak je odeberu i stím zbytkem. Na štíry mi nelezou.
Ono teoreticky je dobre je udržovat ve stavě, kdy se jakš takš nakrmi, ale nemají toho tolik aby se přemnožili. Když mají nedostatek potravy tak začnou lozit na štíry a to je problém.
V zahranicí se na to dají sehnat draví roztoči, kteří ty parazitické sežerou, na štíry nelezou a pak jednoduše chcípnou.
Když budeš často čistit, při svlečení dáš štíra do nove ubikace a budeš je ometat, je šance, že se jich jednou možna zbavíš. A to je do dalšího krmení :-D
Ono já si je dotah se cvrčky, neříkám, že jsou všichni zamoření, ale stává se to.
Jinak nejíce parazitu na štírech býva zespoda u hřebínků.
Jinak jsem přiložil foto těch potvor, líp se mi je nedařilo s kompaktem vyfotit.